کلید های میانبر در اکسل [فرمول ها]

همانطور که می دانید کلید های میانبر سرعت کار شما را در اکسل افزایش می دهند و قابلیت کار با اکسل بدون استفاده از ماوس و منوهای اکسل را فراهم می کنند. با ما همراه باشید تا با کلیدهای میانبر مربوط به فرمول نویسی آشنا شویم.

F3

فشردن این کلید پنجره Paste Name را باز می کند که شامل تمام نام هایی است که شما برای محدوده های خود تعریف کرده اید. با کلیک بر روی هر نام، محدوده مربوطه در فرمول درج می شود.

Shift + F3

اگر سلول فعال شما خالی باشد، این کلید میانبر پنجره فرمول ها یعنی Insert Function را باز می کند تا شما فرمول دلخواه خود را از لیست انتخاب کنید. اگر در سلول فرمولی از قبل وجود داشته باشد، پنجره مربوط به آن فرمول باز می شود. همچنین اگر فرمول ترکیبی وجود داشته باشد، پنجره اولین فرمول باز می شود.

Ctrl + F3

این کلید ترکیبی بخش مدیریت نام گذاری‌ها (Name Manager) را باز می کند.

Ctrl + Shift + F3

بعد از انتخاب یک محدوده، این کلید ترکیبی شما را در نامگذاری این محدوده یاری می کند. به طوریکه پنجره Create Names From Selection را باز می کند و شما با انتخاب یکی از گزینه های ارائه شده به راحتی نامگذاری را به اتمام می رسانید.

F4

هنگام فرمول نویسی با استفاده از این کلید می توانید حالت نسبی آدرس ها را به مطلق تبدیل کنید یا برعکس. مثلاً اگر مکان نمای شما روی کلمه A1 باشد و F4 را فشار دهید، اکسل A1 را به صورت مطلق یعنی $A$1 تبدیل می کند.

F9

این کلید باعث می شود که محاسبات تمام شیت ها، Pivot Table یا Data Table ما مجددا انجام شود. زمانی که نحوه محاسبات خود را دستی قرار می دهیم، این کلید کاربرد زیادی دارد.

Shift + F9

محاسبات را در شیت فعال انجام می دهد.

= + Alt

این کلید میانبر برای استفاده از قابلیت Autosum اکسل استفاده می شود. اگر محدوده ای را انتخاب کنیم و از این کلید میانبر استفاده کنیم اکسل به صورت خودکار جمع مقادیر هر ستون را در انتهای آن اضافه می کند. همچنین می توانید بدون انتخاب محدوده، انتهای یک سطر یا ستون را انتخاب کنید و کلید = + Alt را بزنید تا تابع SUM برای شما نوشته شود.

' + Ctrl

این کلید میانبر، فرمول سلول بالای سلول فعال را کپی می کند.

` + Ctrl

با زدن کلید `+ Ctrl فرمول یک سلول را به جای مقدار آن نمایش می دهد. فراموش نکنید که با دوباره زدن همین کلید مجدد به حالت عادی شیت بر خواهید گشت.
نکته: علامت ` را در سمت چپ عدد ۱ کیبورد کامیپوتر باید پیدا کنید. روی این کلید علامت ~ هم می بینید.)

Ctrl + Shift + A

این کلید ترکیبی آرگومان های تابع را پس از تایپ نام تابع درج می کند.

Alt + M

برای باز کردن تب Formulas از این کلید ترکیبی استفاده می شود.

Ctrl + Shift + U

برای باز و بسته کردن نوار فرمول می توانید از این دستور استفاده کنید.

استفاده از این کلیدهای میانبر بسیار ساده است و کافی است تا ۲ الی ۳ بار با آن ها کار کنید تا هرگز فراموش نشوند و از سرعت کار خود لذت ببرید.863fa7327c9b5314d498ff4aa39addec?s=300&d=mm&r=g - کلید های میانبر در اکسل [فرمول ها]

آمنه نوروزیان

دانش آموخته علم ژنتیک و بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، علاقه مند به زیست محاسباتی و یادگیری مطالب جدید
0 0 رای
Article Rating
عضویت
به دوستتان خبر دهید.
guest
2 Comments
قدیمی ها
جدید ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
زهراسادات
زهراسادات
3 ماه و گذشته

خیلی عالی بود انصافا ممنونم

2
0
عالی میشه اگر نظر بدید.x
()
x