ارتباط Visio و Power BI

با استفاده از Visio، میتوانید نمودارهای گویا، همانند گردش کارهای متصل و طرح‌های واقعی، برای منتقل نمودن هوش عملیاتی، ایجاد کنید. با استفاده از Power BI، قادرید داشبوردهای هوشمندانه شامل چندین نمودار و نقشه مختلف، به منظور درک Dataset های پیچیده و معیارهای KPI بسازید – همگی برای رسیدن به هوش تجاری.

با در کنار هم قرار گرفتن ویزیو و پاور بی آی، طراحی و مقایسه داده‌ها در هر دو حالت نمودارها و طرح‌های گرافیکی میسر میگردد. برای مشاهده و امتحان نمونه‌ها، میتوانید به این لینک مراجعه نمایید.

نکته: اگر سازمان شما از (Azure Active Directory (AAD به عنوان سیاست‌های تنظیمات دسترسی شرطی در پاور بی آی استفاده میکند، ممکن است هنگام به کار گیری Visio Visual، یک افزونه مرورگر برای ورود و بارگیری فایل ویزیو نصب شود.

Visio PBI Image1 1 - ارتباط Visio و Power BI

اضافه کردن Visio Visuals به گزارش‌های Power BI Web

قدم اول: دریافت نرم افزار مورد نیاز و دانلود فایل‌های نمونه

پیش از شروع، مطمئن شوید که نرم افزارهای مورد نیاز را دارید:

 • برای دریافت Power BI، این لینک را ببینید.
 • به منظور دستیابی به فایل‌های worksheet اکسل و نمودار ویزیو، بر روی هر کدام کلیک کنید.
 • در نهایت Visio Visual در اینجا موجود است و همچنین مستقیما از خود پاور بی آی هم قابل دسترس است.

قدم دوم: مدلسازی داده‌های Power BI و ایجاد نمودار Visio

 1. مجموعه داده‌های پاور بی آی را بسازید و یک ستون را منحصرا برای شناسایی هر سطر ایجاد نمایید (ID). این ستون برای نگاشت به اشکال در نمودار ویزیو استفاده خواهد شد.

همچنین میتوانید یک ستون داده بعنوان Shape ایجاد کنید. علاوه بر آن قادرید مقدارها را به حالت Targetها، Actualها و ستون Gap بعنوان کادرهای Data Graphic متصل به هر شکل نمایش دهید.

1 16 - ارتباط Visio و Power BI

 1. اطمینان حاصل کنید که اشکال ویزیو که میخواهید به داده‌های پاور بی آی متصل کنید، متن منحصر به فردی داشته باشند یا اگر وجود ندارد، شکل مورد نظر را از قبل ایجاد نمایید.

2 15 - ارتباط Visio و Power BI

شما قادر هستید بعدها عمل نگاشت را در Visio Visual، اضافه یا ویرایش کنید.

3 10 - ارتباط Visio و Power BI

نکته: برای حذف سفیدی‌های روی صفحه نمودار این مسیر را بروید: Design > Size > Fit to Drawing

قدم سوم: ایجاد گزارش Power BI

 1. برای ساخت گزارش میتوانید این لینک را ببینید. یا به طور مختصر پس از باز شدن Power BI، روی Get Data در سمت چپ پایین صفحه کلیک کنید.
 2. در صفحه باز شده، Import or Connect to Data و سپس Get زیر Files را بزنید.
 3. فایل Lead Management Flow Data.xlsx را باز کنید. منابع داده‌ای شما میتوانند به صورت Local، در فایل‌های One Drive یا SharePoint، یا سایر منابعی که توسط پاور بی آی پشتیبانی میشود، موجود باشند.
 4. زمانی که داده‌ها فراخوانی شد، روی Datasets و سپس Create Report برای ایجاد یک گزارش جدید کلیک کنید.

قدم چهارم: فراخوانی Visio Visual در گزارش Power BI

 1. در صفحه گزارش روی علامت سه نقطه (…) و بعد Import from marketplace کلیک نمایید.
 2. کلمه ‘Visio’ را جستجو کرده و با پیدا کردن Visio Visual دکمه Add را بزنید.

آیکون ویزیو در قسمت Visualizations نمایان میشود.

4 11 - ارتباط Visio و Power BI

قدم پنجم: اضافه کردن نمودار Visio به گزارش Power BI

 1. ابتدا روی آیکون ویزیو کلیک کنید.
 2. در بخش Fields، آن قسمتی از پاور بی آی که منحصرا اشکال ویزیو را شناسایی میکند انتخاب و به بخش ID اضافه نمایید.
 3. در صفحه گزارش، Embed URL به نمودار ویزیو خود را وارد نمایید.

اگر مطمئن نیستید از چه آدرس URL استفاده کنید، یک صفحه مرورگر باز کنید، به کتابخانه‌ای که اشکال ویزیو ذخیره میشوند، بروید و در Visio Online آن را باز نمایید. صفحه Embed را باز و Embed URL را کپی کنید و آن را در کادر قبلی Paste نمایید. اگر در حال ویرایش نمودار Visio Online هستید، مسیر Files > Share > Embed را بروید. اگر در حال مشاهده نمودار Visio Online هستید، با انتخاب Show more commands (…) > Embed به آدرس میرسید.

 1. دکمه Connect را بزنید. نمودار ویزیو شما در Visio Visual نمایش داده میشود و به داده‌های پاور بی آی متصل است.
 2. برای مشاهده نمودار در حالت Focus، سه نقطه (…) را بزنید و گزینه Edit را انتخاب کنید.

5 10 - ارتباط Visio و Power BI

قدم ششم: متصل نمودن داده‌های Power BI به نمودار Visio

 1. قسمت سمت راست Visio Visual را باز کنید. Visio Visual ویژگی‌های نمودار یا داده‌های شکل را به طور خودکار میخواند و به سطرهای Power BI ID نگاشت میکند. رنگ‌ها به صورت پیش فرض انتخاب شدند اما میتوانید از گزینه‌های Customization آنها را تغییر دهید.

6 10 - ارتباط Visio و Power BI

شما قادر هستید ویژگی‌های دیگری، با کلیک بر روی اشکالی که متصل نیستند و سپس انتخاب سطر مورد نظر در پاور بی آی، به نمودار اضافه کنید.

 1. برای اضافه کردن ستون‌های دیگری از پاور بی آی بعنوان رنگ‌ها یا مقادیر به نمودار، ستون‌های پاور بی آی را انتخاب کرده و آنها را در بخش Values قرار دهید.

7 12 - ارتباط Visio و Power BI

 1. برای مشاهده در حالت کلی، Back to report را بزنید.

8 11 - ارتباط Visio و Power BI

هم اکنون قادرید این گزارش را به یک داشبورد الحاق نمایید و داشبورد را با گروه خود به اشتراک بگذارید. Visio Visualزمانی که شما در Power BI فیلتر انجام میدهید، تعامل دو طرفه را پشتیبانی میکند. با کلیک بر روی یک عنصر بصریِ Power BI، مانند یک ستون در نمودار ستونی ، به طور خودکار بزرگنمایی بر روی شکل در Visio Visual انجام میشود.

انتشار در وب

با قابلیت Publish to web در پاور بی آی، میتوانید داشبوردهای تعاملی را به صورت آنلاین در بلاگ‌ها، وبسایت‌ها، ایمیل‌ها یا در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید. Visio Visual هم از این قابلیت پاور بی آی پشتیبانی میکند. به این منظور، فایل ویزیو باید دسترسی مهمان داشته باشد، تا کاربران وب قادر باشند بدون احراز هویت آن را ببینند. آدرس URL ناشناس یا دسترسی مهمان در فایل ویزیو را با رفتن به OneDrive for Business یا SharePoint Online و کلیک بر روی Share، کپی نمایید. سپس در Enter file URL to open Visio diagram در صفحه گزارش پاور بی آی Paste نمایید (قدم پنجم را ببینید و ادامه مراحل را طی کنید).

Visio PowerBI Image1 - ارتباط Visio و Power BI

مشکلات ورود

نمودارهای Visio Visual نهفته در گزارش‌های Power BI: گزارش Power BI میتواند در برنامه‌هایی مانند Microsoft Teams یا برنامه‌های third-party تعبیه کرد. این برنامه‌ها میتوانند پنجره‌های pop-up مانند ورود به سیستم را مسدود کنند. در این موارد، فایل Visio Visual نیاز به مجوز دسترسی مهمان در SharePoint Online و OneDrive for Business دارد. در غیر این صورت، Visio Visual مدام عمل ورود به سیستم را انجام میدهد، اما برنامه همچنان پاپ آپ ورود را مسدود میکند.

تایید اعتبار تک ورودی: Visio Visual در Power BI نیاز به دسترسی به نمودار Visio که در حال کار با آن هستید دارد، به این معنی که شما ممکن است ناگهان یک صفحه ورود ببینید. در مواردی که به اطلاعات کاربر ورودی Power BI نتوان از طریق تأیید اعتبار تک ورودی دسترسی پیدا کرد، کاربرانی که در تلاش برای مشاهده گزارش Power BI هستند، ممکن است فرمی برای تایید اعتبار خود در کار با Visio Visual مشاهده کنند.

مناطق امنیتی اینترنت: اگر در هنگام کار با Visio Visual با استفاده از اینترنت اکسپلورر هنوز مشکلی با احراز هویت دارید، ممکن است Power BI و SharePoint را در مناطق مختلف امنیتی اینترنت داشته باشید. هر دو دامنه Power BI و دامنه SharePoint را به یک منطقه امنیتی خود در تنظیمات اینترنت خود اضافه کنید و سپس دوباره با Visio Visual کار کنید.

بهبود سرعت بارگذاری صفحه و پشتیبانی از نمودارهای پیچیده

تعداد اشکال در نمودارهای ویزیو و پیچیدگی آنها، بر روی زمان بارگذاری نمودارها در پاور بی آی اثرگذار است. برای ارتقای سرعت، هرکدام از شکل‌ها که نیازی به آنها ندارید را پاک کنید یا به لایه که با نماد # آغاز میشود، منتقل کنید. همچنین میتوانید در تب Design گزینه No Theme را فعال نمایید.

یک راه مؤثر دیگر برای بهبود سرعت بارگذاری صفحه، اضافه کردن اشکالی که نیاز به نگاشت به لایه‌ای با نام # یا شروع با # در داده‌های پاور بی آی دارند، است. اگر نمودار لایه # دارد، تنها اشکال در # میتوانند به داده‌های پاور بی آی متصل شوند. هرچه تعداد اشکال در این لایه کمتر باشد، سرعت بارگذاری صفحه نیز کمتر میشود.

9 10 - ارتباط Visio و Power BI

سایر مزایا استفاده از لایه # به شرح موارد زیر است:

 1. پشتیبانی از نمودارهای پیچیده – اگر نمودار شما بیشتر از ۱۰۰۰ شکل داشته باشد، بهتر آن است که اشکال مورد نیاز برای اتصال و نگاشت به پاور بی آی به لایه # منتقل شوند.
 2. مشاهده کامل وفاداری – تعدادی از سطوح و خطوط آن طور که مورد انتظار است نمایش داده نمیشوند. اگر نیازی به نگاشت آنها به داده‌های پاور بی آی ندارید، آنها را از لایه # خارج نمایید تا در هنگام بارگذاری نمایان نشوند.

خاموش یا روشن کردن بزرگنمایی خودکار

شما قادر هستید تنظیمات خودکار بزرگنمایی یا تمرکز بر روی هر شکل در هنگام تعامل با نمودار را از قسمت Visualizations، خاموش یا روشن نمایید.

10 9 - ارتباط Visio و Power BI

چگونه Visio Visual را دریافت کنید؟

شما بدون شک نیاز به زمان دارید تا دریابید که چگونه شرکت شما میتواند از تلفیق Visio با Power BI بیشترین بهره را ببرد. به همین دلیل است که ما برای مشترکین Office 365 تعداد ۵ نمونه آزمایشی از Visio Visual را ارائه میدهیم. این نمونه‌های آزمایشی، به طور کامل قابل ویرایش هستند و حتی بعد از استفاده کامل از هر ۵ نمونه، به طور نامحدود باقی میمانند. علاوه بر این، نیاز به نصب هیچ‌گونه برنامه یا نرم افزاری در رابطه با نمونه آزمایشی نیست – نمونه‌های Visio Visual بلافاصله در Power BI برای تمام کاربران Office 365 در دسترس است. پس از استفاده از تمام نمونه‌ها، کاربران بدون مجوز هنوز میتوانند تصاویر یا لینک‌های جاسازی شده را مشاهده کنند، برای ویرایش کامل، باید اشتراک Visio آنلاین را خریداری کنند. لطفا توجه داشته باشید، در حال حاضر نمیتوانیم این نمونه‌های رایگان را به شرکت‌هایی که دارای محیط مستقل هستند، ارائه دهیم.

نکات قابل توجه نهایی

 • برنامه Visio Visual در Power BI Report Server پشتیبانی نمیشود.
 • داده‌های گرافیکی اضافه شده از نمودارهای Visio Desktop حذف میشوند تا پاور بی آی بتواند گرافیک‌های مختص به خود را داشته باشد.
 • ممکن است متوجه میزانی از تفاوت میان نمودارهای نمایش داده شده در Visio و Power BI شوید. زمانی این اتفاق میفتد که نمودار شامل الگوها و تم‌های پیچیده باشد.
 • اگر اشکال جدیدی اضافه کنید یا اشکالی را که به داده‌های Power BI نگاشت شده است را حذف کنید و گزارش نهایی درست نشان داده نشود، مجددا Visio Visual را وارد و اشکال را دوباره متصل کنید.
 • اگر فیلد مقادیر را به «Don’t summarize» تنظیم کنید، با کلیک بر روی شکلی در Power BI، هیچ تغییری در Visio Visual ایجاد نخواهد شد.
 • برای دیدن Visio Visuals در داخل برنامه Power BI، دستگاه خود را به آخرین به روز رسانی Windows Creators ارتقا دهید.
 • Visio Visuals میتواند تنها یک سرور آنلاین SharePoint Online را در صورت استفاده از فایل‌های Visio در برنامه‌های تلفن همراه Power BI ذخیره کند.
 • Visio Visual نیاز به کوکی‌های شخص ثالث برای * .com و * .powerbi.com دارد (یا دامنه‌های مربوط به SharePoint و Power BI شرکت شما) تا در مرورگر قابل استفاده باشد.


40e79b51fae2bb5f63c24f5ba56f0051?s=300&d=mm&r=g - ارتباط Visio و Power BI

امینه نقویان

به مطالعه و یادگیری مطالب به روز آی تی و همچنین به اشتراک گذاری آنها علاقه دارم.
0 0 رای
Article Rating
عضویت
به دوستتان خبر دهید.
guest
5 Comments
قدیمی ها
جدید ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
جاوید
جاوید
1 سال گذشته

عالی بود و فوق العاده فقظ یه سوال اکانت onedrive که استفاده میکنیم باید شخصی باشه یا کاری یا هر دو مشکلی نداره؟

پوریا بغدادی
1 سال گذشته
در پاسخ به  جاوید

تفاوتی نداره.

کشتکار
کشتکار
1 سال گذشته

موضوع جالب و عالی بود . تشکر

امین
11 ماه و گذشته

سلام
این مقاله صرفن ترجمه بود یا شما خودتون هم تست کردین؟ تا جایی که من بررسی کردم نیاز به اکانت pro هست و باید خریداری بشه که اون هم از ایران محدودیت و تحریم و… حتا فعال سازی در صورت پرداخت، نیاز به شماره موبایل داره که خب از شماره ایران نمیشه استفاده کرد
ممنون میشم نحوه آپلود فایل ویزیو و دریافت url و اتصال اون به پاور بی آی رو بیشتر توضیح بدین و بگین راه رایگانی وجود داره یا نه؟

پوریا بغدادی
11 ماه و گذشته
در پاسخ به  امین

بله ترجمه بود و در بطور کلی اگر هزینه نکنید امکان دسترسی به این قابلیت اکنون و جود ندارد.

5
0
عالی میشه اگر نظر بدید.x
()
x