فیلم های سینمایی مرتبط با تحلیل داده

در این مطلب به بررسی فیلم هایی که در منابع مختلف به افراد علاقه مند به حوزه داده و هوش مصنوعی توصیه شده است، می پردازیم. خوشحال خواهیم شد اگر نظرات خود را در مورد این فیلم ها با ما در میان بگذارید یا اگر شما نیز فیلمی دیده اید که به این حوزه مرتبط است را معرفی کنید تا لیست را آپدیت کنیم. بیاید با هم به بررسی فیلم های سینمایی مرتبط با تحلیل داده بپردازیم.

Money ball

Money Ball در صدر فیلم های سینمایی مرتبط با تحلیل داده قرار می گیرد. این فیلم اکیدا به افرادی که به زمینه تحلیل داده و مدل های پیش گویانه علاقه دارند، توصیه می شود. این فیلم داستان فردی به نام بیلی بین را روایت می کند که به طرز حیرت آوری و با مدیریت بی نظیر خود تیم بیسبال اوکلند را متحول می کند. حتما پیش بینی اینکه بیلی از چه طریقی به این موفقیت دست می یابد برای شما دشوار نیست. بیلی با استفاده از داده های تاریخی و مدل های پیش گویانه از تیمی شکست خورده، هیولایی می سازد که کمتر تیمی قادر به رویارویی با آن است.

این فیلم محصول سال ۲۰۱۱ است و با امتیاز ۷٫۶ گزینه مناسبی برای اوقات فراغت به شمار می رود.

Moneyball 1 - فیلم های سینمایی مرتبط با تحلیل داده

Her

این فیلم اثر اسپایک جونز است که به گفته خودش ایده اصلی آن را با خواندن مقاله ای در زمینه هوش مصنوعی، گرفته است. این فیلم در نهایت ظرافت و زیبایی آینده انسان و ماشین هوشمند را ترسیم می کند. این فیلم آینده ای را تصویر می کند که ماشین هوشمند به جز جدایی ناپذیری از زندگی انسان ها بدل می شود به طوری که ماشین ها نه تنها تمام امور را برنامه ریزی می کنند، بلکه برای آن ها نقش معشوق را نیز ایفا می کنند. این فیلم عشق یک انسان و سیستم عامل را به طرزی حیرت آور روایت می کند. به نظر شما هوش مصنوعی تا این اندازه پیشرفت خواهد کرد؟ فیلم را ببینید و تحلیل خود را با ما در میان بگذارید.

این فیلم محصول سال ۲۰۱۳ است و با نمره ۸ گزینه بسیار مناسبی برای تماشا به شمار می رود.

her - فیلم های سینمایی مرتبط با تحلیل داده

Imitation Game

این فیلم به طور اکید به علاقه مندان حوزه تحلیل داده توصیه می شود. این فیلم به زیبایی، اهمیت و قدرت ریاضیات، علوم کامپیوتر و تفکر منطقی را به تصویر می کشد. این فیلم داستان عجیب و غریب آلن تورینگ پدر هوش مصنوعی و علوم کامپیوتر را به تصویر می کشد. این دانشمند بریتانیایی موفق به رمز گشایی پیام‌های ماشین معروف آلمانی‌ها با نام انیگما شد و جان میلیون ها انسان را نجات داد!

این فیلم محصول سال ۲۰۱۴ است و با امتیاز ۸ یکی از گزینه های با اولویت بالا در این حوزه به شمار می رود. مشاهده این فیلم و مطالعه سرگذشت آلن تورینگ را از دست ندهید. هنگام دیدن این فیلم شاید آرزو کنید ای کاش می توانستید جای این انسان شگفت آور باشید.

ig - فیلم های سینمایی مرتبط با تحلیل داده

A Beautiful Mind

ذهن زیبا داستان واقعی زندگی یک ریاضی دان نابغه است که برنده جایزه نوبل اقتصادی نیز شد. جان استعدادی خارق العاده در کشف روابط دارد. او توانایی رمز گشایی پیچیده ترین کد ها و حل سخت ترین معادلات را دارد. این فیلم روایتگر دو جنبه زیبا و تلخ از زندگی یک ریاضی دان است. این فیلم شما را با خود همراه می کند. تماشای این اثر دیدنی را از دست ندهید.

این فیلم بسیار زیبا محصول سال ۲۰۰۱ است و بعد از گذشت ۲۰ سال هنوز هم اثری زیبا به شمار می رود. اگر در قدرت ریاضی شک دارید تماشای این اثر را از دست ندهید.

BM - فیلم های سینمایی مرتبط با تحلیل داده

EX Machina

Ex Machina که با عنوان فرا ماشین ترجمه شده داستان برنامه نویس جوانی است که در یک مسابقه برنامه نویسی پیروز شده و به عنوان جایزه می تواند یک هفته را با یک نابغه برنامه نویسی بگذراند، اما دیری نمی گذرد که متوجه می شود هدف اصلی آزمایش تورینگ است. آزمون تورینگ آزمونی است که یک انسان، میزان هوشمندی یک ماشین را تست می کند.
این فیلم به سادگی و بدون ورود به دنیای فنی، آینده احتمالی هوش مصنوعی را به نمایش می گذارد. فرا ماشین هوش مصنوعی را پدیده ای توصیف می کند که حتی توانایی تشخیص احساسات مختلف، عاشق شدن، خود آگاهی، حیله گری و حتی عشوه گری و فریب انسان را دارد.

خالق این اثر با نگاهی بدبینانه به تکنولوژی و  هوش مصنوعی از آن به عنوان پدیده ای یاد می کند که توانایی نابودی انسان را نیز دارد. اگر به دنیای هوش مصنوعی علاقه دارید به هیچ وجه دیدن این فیلم را از دست ندهید.

این فیلم محصول سال ۲۰۱۴ است و با امتیاز ۷٫۷ گزینه جذابی برای عاشقان هوش مصنوعی به شمار می رود.

ex m - فیلم های سینمایی مرتبط با تحلیل داده

A.I. Artificial Intelligence

 فیلم هوش مصنوعی در سال ۲۰۰۱ یک درام علمی تخیلی به حساب می آمد. شاید اگر چندین سال بعد کسانی این فیلم را مشاهده کنند، آن را در دسته تخیلی طبقه بندی نکنند! این فیلم نیز مانند بسیاری از فیلم های مشابه به روابط انسان و ماشین می پردازد. ماشین هایی که حتی برای عاشق شدن برنامه ریزی می شوند و حتی رویا پردازی می کنند و به اهداف و رویاهای خود دست می یابند. ماشین هایی که نیاز های انسان را بهتر از هر انسانی شناخته و مرتفع می سازند! در اکثر فیلم های مشابه انسان در نهایت قربانی ماشین ها می شود اما در این فیلم این ماشین است که قربانی خود خواهی انسان ها می شود. این فیلم داستان ماشینی را روایت می کند که در آن ماشین حتی می تواند در نقش فرزند ایفای نقش کند. ماشینی که عاشق مادرش می شود …

این فیلم در سال ۲۰۱۱ توسط کارگردان بزرگ سینما، اسپیلبرگ ساخته شد و با اقبال تماشاگران روبرو نشد.  این فیلم با امتیاز ۷٫۷ شاید گزینه مناسبی برای عموم نباشد، اما برای علاقه مندان حوزه هوش مصوعی گزینه خوبی به شمار می رود.

Ai - فیلم های سینمایی مرتبط با تحلیل داده

۲۱

دانشمندان داده عاشق ریاضیات و محاسبات ذهنی هستند، و این فیلم به همین دلیل به آن ها توصیه می شود. این فیلم داستان جوان نابغه ای را روایت می کند که از لحاظ ذهنی بسیار فوق العاده است. او در دانشکده پزشکی هاروارد پذیرفته شده اما بورسیه ای به او تعلق نگرفته است، لذا او باید شهریه ۳۰۰ هزار دلاری را شخصا پرداخت کند که در انجام آن ناتوان است. نبوغ او در ریاضی راهی را برای ورود به دانشکده هاروارد پیش روی او باز می کند …

این فیلم محصول سال ۲۰۰۸ است و با امتیاز ۶٫۸ یکی از آخرین پیشنهادات ما به شما دوستداران داده است.

21 2 - فیلم های سینمایی مرتبط با تحلیل داده

Margin Call

فیلم Margin Call که معمولا به افراد مشغول در حوزه علم داده توصیه می شود به نظر من آخرین فیلمی است که باید در این حوزه دید. این فیلم به طور گذرا و سطحی به الگوریتم هایی اشاره می کند که خبر از فاجعه ای می دهند که قرار است شرکتی غول پیکر را دچار نابودی کند. با استفاده از این الگوریتم ها، مدیران شرکت آگاه شده و در پی اندشیدن چاره بر می آیند. این فیلم اگر چه فیلم بدی نیست، اما بیشتر به افرادی که در حوزه مالی و بورس فعالیت می کنند قابل توصیه است تا افراد حوزه علوم داده!

این فیلم محصول سال ۲۰۱۱ است و با امتیاز ۷٫۱ آخرین فیلم پیشنهادی به متخصصان حوزه داده است.

p8477109 v v8 ad 683x1024 - فیلم های سینمایی مرتبط با تحلیل داده

در این مطلب به بررسی فیلم های سینمایی مرتبط با تحلیل داده پرداختیم. این مطلب آپدیت خواهد شد پس هر از گاهی به این مطلب سر بزنید!6b77990865d588b48d7f55a013cdd7ec?s=300&d=mm&r=g - فیلم های سینمایی مرتبط با تحلیل داده

حسین وثوقی

دانش آموخته مهندسی صنایع و مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه تهران، علاقه مند به تحلیل و ارائه راه حل برای مسائل و بهینه سازی راه حل ها هستم ...
5 1 رای
Article Rating
عضویت
به دوستتان خبر دهید.
guest
11 Comments
قدیمی ها
جدید ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
پوریا بغدادی
4 ماه و گذشته

عالی. ممنون مهندس.

موسی
موسی
4 ماه و گذشته

ممنون.مطلب بسیار مفیدی بود ،توی این تعطیلات واقعا به درد میخوره

الناز پورمحمد
الناز پورمحمد
4 ماه و گذشته

عالی. آقای وثوقی فیلم Transcendence هم خوبه.

محمدرضا وفائی
محمدرضا وفائی
4 ماه و گذشته

چقدر خوب که در هر زمینه ای به علم داده کاوی نزدیک تر میشیم و موضوع قابلیت فهم بیشتری به ما میدهد 👌👌👌👌👌
ممنون از زحمات اساتید گرامی و بزرگوار
ارادت 🙏🙏🌹

احسان غلامی
احسان غلامی
4 ماه و گذشته

فیلم های پیشنهادی دانشمند پسند هستند مهندس وثوقی.سلیقه سینماییتون فوق العاده است. 👌🏻

شاپور مرادی
شاپور مرادی
3 ماه و گذشته

با تشکر لطفا در مورد آموزشها و بحثهای فنی لایو زنده بزارید.

11
0
عالی میشه اگر نظر بدید.x
()
x