سرفصل و اطلاعات کلاس اکسل پیشرفتهنامگذاری محدوده ها و مقادیر در اکسل

Advanced Excel – دوره آموزش اکسل پیشرفته
کلاس Excel پیشرفته – سرفصل و مباحث دوره اکسل پیشرفته

 درحال حاضر دوره های حضوری برگزار نمی شود. برای اطلاع از دوره های آنلاین روی گزینه پایین کلیک کنید: 

 

عنوان دوره زمانبندی ساعت ظرفیت باقیمانده
آغـــاز قطعی شهریه ثبت نام
اکسل پیشرفته (آنلاین)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۶ ۲۰ ساعت
برگزار شد. ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ ۴۰۰,۰۰۰ تومان ×
اکسل پیشرفته (آنلاین)
پنج شنبه و جمعه
۲۴ ساعت
برگزار شد. ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۷۰,۰۰۰ تومان ×
اکسل پیشرفته (بهمن ۹۸)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸ ۲۸ ساعت
برگزار شد. ۳ بهمن ۱۳۹۸ ۴۵۰,۰۰۰ تومان ×
اکسل پیشرفته (آذر ۹۸)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸ ۲۸ ساعت برگزار شد. ۷ آذر ۱۳۹۸ ۴۵۰,۰۰۰ تومان ×
اکسل پیشرفته (مهر ۹۸)
جمعه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸ ۲۴ ساعت برگزار شد. ۱۲ مهر ۱۳۹۸ ۴۲۰,۰۰۰ تومان ×
اکسل پیشرفته (مهر ۹۸)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸ ۲۴ ساعت برگزار شد. ۴ مهر ۱۳۹۸ ۴۰۰,۰۰۰ تومان ×
اکسل پیشرفته (مرداد ۹۸)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸ ۲۴ ساعت برگزار شد. ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۴۰۰,۰۰۰ تومان ×
اکسل پیشرفته (تیر ۹۸)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸ ۲۴ ساعت برگزار شد. ۶ تیر ۱۳۹۸ ۴۰۰,۰۰۰ تومان ×
اکسل پیشرفته (فروردین ۹۸)
جمعه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸ ۲۰ ساعت برگزار شد. ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ ۳۵۰,۰۰۰ تومان ×
اکسل پیشرفته (فروردین ۹۸)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸ ۲۰ ساعت برگزار شد. ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۳۵۰,۰۰۰ تومان ×

برای دریافت اطلاعات کامل کلاس اکسل پیشرفته می توانید با شماره ۰۹۱۲۲۵۴۰۱۶۶ (مدرس دوره، پوریا بغدادی) تماس بگیرید.

ماژول بندی مباحث کلاس اکسل پیشرفته

❶ جلسه اول (فرمول های جستجو و موقعیت یابی)❷ جلسه دوم (Pivot Table)❸ جلسه سوم (ادامه Pivot Table)❹ جلسه چهارم(محاسبات شرطی و فرمول های متنی)❺ جلسه پنجم (فرمول نویسی آرایه ای و ...)❻ جلسه ششم (ماکرو، امنیت و خطاها و ...)❼ جلسه هفتم (تکمیل فرمول ها و نکات فوق پیشرفته)♥ پشتیبانی

جلسه اول: فرمول‎های جستجوی عموی، افقی و موقعیت یابی

در این جلسه و در حقیقت در اولین درس اکسلی بعد از معرفی کوتاه دوره و شرایط و قوانین کلاس، به مهمترین فرمول اکسل یعنی VLookup خواهیم پرداخت. فرمول‎های VLookup , Match , Index و مشکلات و محدودیت های این فرمول‎ها بررسی شده و رفع می شوند. همچنین تکنیک Backward Vlookup نیز آموزش داده خواهد شد.

کاربردهای ورودی آخر فرمول VLookup بررسی شده و در رفع خطاها نیز از فرمول IFError و فرمول IFNA کمک گرفته می شود. جستجوهای چند شرطی که به VLookup چند شرطی معروف هستند نیز در این جلسه مورد بررسی قرار می گیرند. در این جلسه یکی از کاربردهای مهم فرمول‎های جستجوگر یعنی حل مشکلات تقویم شمسی – جلالی بطور کامل مورد بررسی قرار می گیرند. قطعاً فرمول HLookup نیز مورد بررسی قرار می‎گیرد. مطلق و نسبی بودن آدرس ها در VLookup و Index و Match و همچنین مغایرت گیری با این فرمول‎ها نیز در قالب یک تمرین واقعی کار خواهد شد تا تسلط نسبی برای فراگیران ایجاد شود.

خطاهای رایج تابع Vlookup بطور کامل مورد بررسی قرار می گیرند تا هیچ مشکلی در حین کار با این تابع مهم و اساسی اکسل نداشته باشید. خطاهای N/A# و !Ref# و !Value# و خطاهای منطقی موجود در تابع بررسی می شوند. پاکسازی داده ها و فرمت هایی که در این تابع مشکلی ایجاد می کنند بررسی خواهند شد. البته کار به همینجا ختم نمی شود و در جلسات پایانی نیز به سراغ این تابع خواهیم رفت.

جلسه دوم: Pivot Table … Pivot Table … Pivot Table

۹۰% آنچه از گزارش گیری با Pivot Table در اکسل نیاز دارید در این جلسه مورد بررسی قرار خواهند گرفت. اگر کار شما گزارش گیری باشد با یادگیری این مباحث، از شنبه بعد از کلاس کارهای خود را بصورت جدی شروع کرده و ارائه دهید. هرچهار بخش Rows و Columns و Values و Filters و کاربردهای آنها، ایجاد ستون های محاسباتی در Pivot Table و همچنین محاسبه نرخ رشد و محاسبات تجمعی مقداری و درصدی و نمایش آیکن های صعودی و نزولی در این جلسه از کلاس بر روی یک مثال واقعی ارائه خواهند شد.

با کمک مرتب سازی داده‎ها در Pivot Table و استفاده از Conditional Formatting در این بخش مهارت های خود در زمینه ساخت گزارش‎های تمیز و دقیق را کاملتر می کنیم.

گاهی برای گزارش گیری بر روی داده‎ها نیاز به آماده سازی آن‎ها داریم. در این جلسه مدت‎هاست افزونه Power Query به عنوان یکی از افزونه های مهم دنیای امروز اکسل مورد استفاده قرار می گیرد تا بتوانیم جداول و شیت های متعدد را تلفیق کرده و با کمترین دردسر آماده بهره برداری کنیم.

جلسه سوم: ادامه Pivot Table

در این جلسه نکات Pivot Table را پی می گیریم. محدوده های آن را پویا می کنیم و تنظیمات بیشتری از آن را یاد میگیریم. تمرینات زیادی از ترکیب Pivot Table و فرمول هایی مانند VLookup در این جلسه ارائه خواهند شد. همچنین اشاره ای به محبوب ترین کاربرد های Data Model و Power Query خواهیم داشت.
این مباحث به تازگی به سرفصل دوره اکسل پیشرفته اضافه شده و در هیچ کلاس دیگری ارائه نشده است.

جلسه چهارم: محاسبات شرطی و فرمول های مهم متنی

فرمول هایی نظیر Sumif و Sumifs پایه بسیاری از فرمول های اکسل هستند (فرمول هایی نظیر Averageif و Avregaeifs و فرمول های خانواده Count که همگی ارائه می شوند.) و مورد بررسی کامل قرار می گیرند. اگر کتاب‎های اکسل را بخوانید ممکن است باز هم نتوانید با این فرمول ها در دنیای واقعی و با داده های سازمان خود کار کنید. ما تمام ابعاد این فرمول ها و مشکلاتی که سر راه آن ها هست را بررسی کرده و حل می کنیم. همچنین با کمک افزونه Power Query اقدام به پاکسازی داده ها، حذف Space ها و جایگزین کردن کاراکتر های صحیح زبان فارسی در داده ها می کنیم که گزارشات قابل اطمینان شوند و با افزایش داده ها نیازی به دوباره کاری نباشد.

فرمت دهی شرطی (با اینکه در درس های Pivot Table اشاره ای به آن شده است) در این جلسه بطور کامل مورد بررسی قرار می گیرند. فرمول های مهم Subtotal و Aggregate  نیز ارائه خواهند شد و کاربردهای آن ها مورد بررسی قرار می گیرند. ۱۰% باقیمانده Pivot Table نیز در این جلسه ارائه خواهد شد.

جلسه پنجم: فرمول نویسی آرایه ای

فرمول نویسی آرایه ای از ناشناخته های اکسل است که در بسیاری از موارد برای سوالات بدون پاسخ کاربران جواب دارد و حل نشده ها را حل می کند و به ما کمک می کند فرمول ها را در وضعیت جدید به اجرا در بیاوریم. شاید کتاب های معروف در این زمینه را مطالعه کنید و با سختی و پیچیدگی زیادی مواجه شوید اما ما ۵ مثال کاربردی از این مبحث را برای حل مشکلات و سوالات رایج کاربران در این سال ها در نظر گرفته ایم که کاربردی و قابل درک باشند.

نحوه کار با افزونه ها و فعال سازی و استفاده از آن ها و مزایا و معایب آن ها و همچنین راهکارهای جایگزین برای افزونه ها در جلسه چهارم بررسی می شوند. ما یک لیست ۸۶ تایی از فرمول های اکسل داریم که باید بررسی شوند، در جلسه چهارم این فرمول های یکبار مرور شده و تا حد ممکن تکمیل می شوند تا بتوانیم در جلسه آخر آن ها را بطور کامل جمع بندی کنیم.

همچنین کار با Table ها و Text-to-Column با مثال های کاربردی در این جلسه بررسی می شوند.

جلسه ششم: ماکرو، امنیت، خطاها و سایر موارد

اکسل ۱۰ خطا دارد که بطور کامل در این جلسه بررسی می شوند. همچنین مباحث مربوط به ایجاد رمز عبور و سطح دسترسی در شیت ها و فایل‎های بطور کامل تشریح خواهند شد. لیست کامل فرمول های نیز در این جلسه تکمیل شده و ۸۶ فرمول اکسلی را جمع بندی می کنیم.

اعتبار سنجی داده ها (Data Validation) که برای کنترل ورود داده هاست با هم کار می کنیم و مثال های جالب و متنوعی از این بخش مهم از اکسل خواهیم داشت. (مثلا یاد میگیریم جلوی ورود متن های غیر فارسی به اکسل را بگیریم.) در ادامه ضبط ماکرو (Record Macro) و همچنین تنظیمات امنیتی ماکروها و ویرایش و استفاده مجدد از ماکرو ها آموزش داده خواهند شد. همچنین یاد میگیریم که اختلاف تاریخ های شمسی را حساب کنیم و با آن ها بطور حرفه ای کار کنیم.

جلسه هفتم: تکمیل فرمول ها و مباحث فوق پیشرفته

حتما به دنبال VLookup ای هستید که چند خروجی داشته باشد. یا به دنبال ترکیب های پیچیده و حرفه ای از فرمول ها و یا آرایه های حرفه ای هستید. در این جلسه به جذاب ترین و حرفه ای ترین نکات اکسلی اشاره خواهد شد.

یک گروه پرسش و پاسخ تلگرامی صرفاً ویژه افرادی که در دوره های حضوری یا سازمانی شرکت می کنند تشکیل شده است که با شروع کلاس هریک از هنرجویان در آن عضو خواهند شد این گروه همیشه فعالیت می کند و موقتی نیست. همچنین می‎توانید سوالات خود را بطور مستقیم از مدرس دوره نیز در فضای مجازی و ایمیل بپرسید. حتی اگر در دوره ها نیز شرکت نکرده اید ما به شما کمک می کنیم تا اکسل را بیاموزید پس وقت را تلف نکنید و سوالات خود را برای ما به شماره واتساپی که در بخش تماس داده شده است یا به آدرس ایمیل مدرس ارسال کنید. با دریافت سوالات ما هم به شما کمک می کنیم و هم در تدریس از سوالات شما استفاده خواهیم کرد.

سوالات متداول

۱- آیا تعیین سطح انجام می شود؟

بله، یک آزمون آنلاین ۱۵ دقیقه که تستی – تصویری نگرانی های شما را هم بابت حضور در کلاسی یک دست و همگون رفع می کند و هم مطمئن خواهید بود که آمادگی لازم را برای حضور در کلاس دارید.

۲- آیا باید اکسل مقدماتی بلد باشم؟

خیر اما حداقل باید آمادگی ذهنی بالایی برای یادگیری داشته باشید و فرصت کافی برای تمرین کردن در خارج از کلاس داشته باشید. بطور کلی اگر کاربر اکسل باشید یا دوره اکسل مقدماتی را طی کرده باشید تاثیر به مراتب بهتری خواهد داشت. فیلم های اکسل مقدماتی به رایگان در اختیار ثبت نام کنندگان دوره اکسل پیشرفته قرار خواهد گرفت.

۳- آیا در کلاس فیلم ضبط می شود؟

بله تمام جلسات فیلمبردای شده و بطور احتصاصی به هر کاربر ارائه خواهد شد و نیازی به ضبط صدا بصورت شخصی ندارید، همچنین نگرانی بابت جلساتی که ممکن است غیبت کنید ندارید. الته بهتر است در کلاس حضور داشته باشید تا خودتان سوالاتی که برایتان پیش می آید مطرح کنید.

۴- آیا در پایان دوره مدرک ارائه می شود؟

بله، برای دریافت بدون دردسر مدرک لازم است در ۸۰% جلسات کلاس اکسل حضور داشته باشید. در غیر اینصورت یک آزمون کوچک از شما گرفته خواهد شد تا مدرکتان صادر شود.

۵- دوره اکسل تمرین عملی دارد؟

بله برای تمام جلسات تمرینات نسبتا زیادی در نظر گرفته شده است. این تمرینات دو دسته هستند، اولین دسته تمریناتی که توسط مدرس و با هدف مرور درس ها و یادگیری مباحث ارائه شده اند، دومین دسته تمرینات از سوالات و نیاز های کاربران در طی سال ها تدریس و انجام پروژه انتخاب شده اند و شما را با چالش های واقعی تری روبرو می کنند.

۶- بعد از دوره به سوالات ما پاسخ می دهید؟

بله و قطعا چون یادگیری ما نیز بر اساس سوالات شما شکل می گیرد و این کمک می کند تا در آینده و در کلاس های بعدی از تجربیات و سوالات شما استفاده کنیم پس این یک بازی بُرد بُرد خواهد بود. همیشه مجاز هستید سوالات و اشکالات اکسلی خود را برای مدرس به ایمیل یا شماره واتسپ ایشان ارسال کنید.

۷- آیا دوره اکسل پیشرفته برای مهاجرت مفید است؟

بسیار زیاد، بله، یادگیری نرم افزار ها با توجه به رایگان بودن یا کم هزینه بودن نرم افزار ها در ایران و گران بودن دوره های آموزشی در خارج از ایران و همچنین نبود دوره های آموزشی حضوری بلند مدت در کشورهایی نظیر کانادا و استرالیا به شدت مفید و ضروری است و توصیه می گردد.

بسیاری از شاغلین و دانشجویان از اکسل بطور مداوم استفاده می کنند، اما واقعیت این است که شاید از ۶۰% امکانات این نرم افزار نامطلع هستند. البته کل قابلیت ها و امکانات اکسل برای همه روشن نیست و هرفرد یا مدرسی به اندازه تجربه و مطالعه خود به اکسل شناخت دارد و قطعا هیچ یک کامل نیست و نخواهد بود. کلاس اکسل پیشرفته با تدریس پوریا بغدادی شما را با ناشناخته های اکسل آشنا کرده و تسلط مناسبی برای استفاده بهتر از نرم افزار اکسل در سطح پیشرفته برای شما بوجود می آورد. در نهایت با استفاده از ابزار های کاربردی و بی نظیر اکسل پیشرفته به نمودار ها، گزارشات پیچیده، فرمول نویسی حرفه ای و مدیریت و امنیت فایل های اکسل خود مسلط می شوید. برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص این دوره فایل سرفصل و اطلاعات کلاس اکسل پیشرفته را دانلود کرده و مطالعه کنید. دید شما به اکسل با شرکت در این دوره آموزشی تغییر خواهد کرد.

کاربرد دوره

اکسل امروزه برای تمام افرادی که با کامپیوتر سر و کار دارند ضروری شده است و از مدیر ساختمان های مسکونی تا کارشناسان و مدیران شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی نیز به اکسل شدیدا نیاز دارند و کارهای روزمره بدون وجود آن تقریبا نا ممکن شده است. کاربرد اکسل در حسابداری، کاربرد اکسل در مباحث مالی، کاربرد اکسل در کارهای فنی و مهندسی، کاربر اکسل در کارهای آماری، ماکرونویسی در اکسل، ترسیم انواع نمودار ها و گزارش گیری های پیچیده، فرمول نویسی حرفه ای و تو در تو، فرمول های سه بعدی، فرمت بندی سفارشی سلول ها.

برخی از مراکز قبلی برگزاری این دوره آموزشی

مشتریان سازمانی دوره آموزشی اکسل پیشرفته پوریا بغدادیمدرس دوره

مدرس کلاس اکسل پیشرفته

دانلود رزومه پوریا بغدادی: مدرس دوره اکسل پیشرفته

 

سرفصل های کلاس اکسل پیشرفته

قبل از شروع کلاس اکسل پیشرفته یک مجموعه ۲ ساعته از فیلم های اکسل مقدماتی که قبلا توسط مدرس ضبط و آماده سازی شده برای شما ارسال خواهد شد تا برای ورود به کلاس همگی یکسان باشیم و مباحث پایه ای را مرور کرده باشیم. بنابراین کلیه مفاهیم پایه و مورد نیاز اکسل از جمله سلول ها، محدوده ها، آدرس دهی و نام گذاری همچنین فرمت بندی سلول ها و اعداد و فرمت های شرطی پایه ای را قبل از دوره مرور می کنید و مسلط خواهید شد. در مباحث مقدماتی قبل از دوره یاد میگیرید که داده های خود را مرتب سازی کرده و آن ها را با فیلتر های پیشرفته آماده و منظم می کنید. بعد و در کلاس طبق ماژول بندی اکسل پیشرفته وارد فرمول نویسی شده و در کنار یادگیری ابزار قدرتمند PivotTable به سوالات بیشماری که ممکن است مدیران بر روی داده های کاری از شما بپرسند و یا خودتان نیاز به تولید این گزارشات داشته باشید به راحتی پاسخ می دهیم. شما می توانید سرفصل های کلاس اکسل پیشرفته را از طریق لینک های زیر دانلود کنید:
سرفصل کامل اکسل پیشرفته

امکانات اصلی اکسل

حتی اگر اکسل پیشرفته را هم بلد نباشید بهتر است امکانات اصلی اکسل که به کارهای روزمره شما کمک می کند بدانید. کلیه قابلیت های کاربردی و مهم اکسل به شرح ذیل هستند که برخی از آن ها در گروه اکسل پیشرفته قرار می گیرند:

  • ورود داده ها و طراحی جداول
  • شیت بندی و دسته بندی داده ها
  • نمودار های متنوع
  • گزارش گیری و Pivot Table
  • فرمول نویسی و توابع
  • داشبورد سازی و مصور سازی داده ها
  • ماکرو نویسی و توسعه اکسل

امکانات اصلی نرم افزار اکسل

محل برگزاری کلاس

آدرس: تهران، خیابان شهید مطهری، تقاطع خیابان سنایی، خیابان بیست و یکم، پلاک ۲

(برای دریافت اطلاعات می توانید با مدرس دوره، پوریا بغدادی تماس بگیرید: ۰۹۱۲۲۵۴۰۱۶۶)

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نرم افزار اکسل می توانید از صفحه اکسل در وب سایت معتبر ویکی پدیا بازدید کنید.

در کلاس اکسل پیشرفته ۵۰ تابع اصلی، مهم و کاربردی برای کار در اکسل را خواهید آموخت. در کنار آن یک فهرست از ۲۶ تابع مکمل و کاربردی دیگر که همه این دو فهرست حاصل تجربه ۱۰ سال تدریس و مشاوره و انجام پروژه در بزرگترین شرکت های ایران است تدوین شده اند. مسلماً تمام توابع اکسل را نمی توانیم در یک کلاس آموزشی با هم مرور کنیم (تعداد فرمول های اکسل تا نسخه ۲۰۱۹ برابر با ۴۷۷ فرمول است.) ولی شما تمام سرنخ های لازم برای کار با کلیه توابع اکسل را بصورت کاملا مفهومی و اصولی فراخواهید گرفت. اکسل پیشرفته برای هر فردی یک مزیت رقابتی در کسب فرصت های شغلی و مهارت های کامپیوتری خواهد بود. یک لیست

ویدئوی معرفی دوره

0 0 votes
امتیاز کلی مطلب
guest
13 نظرات
قدیمی ها
جدید ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
میلاد باقری

ممنونم از زحمات شما که با تمام انرژی و صبر متفاوتی که در کلاس دارید به تمام سوالات جواب دادید

رعنا شاهی

سلاام استاد بغدادی دوره خیلی خوبی بود من خواستم ازتون تشکر کنم

[…] کلاس اکسل پیشرفته […]

[…] کلاس اکسل پیشرفته […]

محمد محبی

جو کلاس دوستانه و عالی سطح تدریس فوق العاده و کاربردی و شیوه تدریس خیلی خوبه، من خیلی راضی هستم

[…] کلاس اکسل پیشرفته […]

رضا صدیقی

سلام و خسته نباشید
شما برنامه نویسی ماکرو رو هم توی اکسل آموزش میدید؟؟

افروز

سلام لطفا پکیج های آموزشی برای تحلیل داده با اکسل هم بزارید. چون عده ای نمیتونن حتی کلاس های غیر حضوری هم شرکت کنن

شهرزاد

سلام خسته نباشید
کلاس اکسل پیشرفته مجدد کی برگذار میشه