ویژوال Waffle Chart

در این مطلب قصد داریم به معرفی یک نمودار کاربردی تحت عنوان ویژوال Waffle Chart بپردازیم. ویژوالی که علیرغم سادگی می تواند ظاهری چشم نواز به گزارشات ببخشد.

برای استفاده از این ویژوال کافیست آن را از لینک زیر دانلود نموده و آن را در فایل Power BI خود ایمپورت کنید.

Waffle Chart

ویژوال Waffle Chart ویژوالی است که با نمایش یک مربع ۱۰ در ۱۰ برای نمایش درصد به کار می رود. بیایید به یک مثال بپردازیم. می خواهیم درصد مشتریان دارای فرزند را در هر رده شغلی به کل مشتریان در آن رده شغلی را نمایش دهیم. به طور مثال ۱۰ مشتری ما در حوزه داشبورد فعالیت می کنند. ۶ نفر آن ها دارای فرزند هستند که درصد ۶۰ درصد افراد دارای فرزند در این شغل مد نظر ماست.

برای اینکار کافیست رده های مختلف شغلی را در Category، تعداد مشتریان دارای فرزند را در Values و مشتریان را در Max Values قرار دهیم. حال گزارش به صورت زیر قابل رویت است. به طور مثال ۸۵ درصد افراد دارای مشاغل مدیریتی دارای فرزند هستند.

waffle 1 - ویژوال Waffle Chart

شما می توانید از بخش ویژگی های نمودار و از بخش Data Point رنگ های مورد نظر را تغییر دهید.

waffle 2 - ویژوال Waffle Chart

اما ویژگی مهم این ویژوال SVG Path است. شما می توانید برای هر گروه یک SVG Path خاص در نظر بگیرید و آن را در path قرار دهید. می توانید با کلیک بر روی لینک زیر برخی از این کد ها را مشاهده کنید.

به طور مثال کد روبرو به شکل زیر در می آید.

M 0 0 Q 100 0 , 50 50 T 100 100

waffle 5 - ویژوال Waffle Chart

در نهایت خروجی به صورت زیر خواهد بود.

waffle6 - ویژوال Waffle Chart6b77990865d588b48d7f55a013cdd7ec?s=300&d=mm&r=g - ویژوال Waffle Chart

حسین وثوقی

دانش آموخته مهندسی صنایع و مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه تهران، علاقه مند به تحلیل و ارائه راه حل برای مسائل و بهینه سازی راه حل ها هستم ...
0 0 رای
Article Rating
عضویت
به دوستتان خبر دهید.
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
عالی میشه اگر نظر بدید.x
()
x