ویژوال Scatter Chart By Akvelon

در این مطلب با یک Custom Visual به نام ویژوال Scatter Chart By Akvelon آشنا می شویم. این ویژوال شبیه ویژوال پیش فرض Power BI عمل می کند ولی با اندکی امکانات بیشتر.

برای استفاده از این ویژوال سفارشی کافی است آن را از لینک زیر دانلود نموده و در Power BI ایمپورت کنید.

Scatter Chart By Akvelon

برای پیاده سازی مثال با استفاده از ویژوال Scatter Chart By Akvelon از پایگاه داده AdventureworksDW 2017 استفاده نمودیم. از نام کالا در Details، همچنین از فروش اینترنتی در محور x و از فروش غیر اینترنتی در محور y استفاده می نماییم. در نهایت با تصویر زیر روبرو خواهید شد.

Scatter Chart - ویژوال Scatter Chart By Akvelon

همین طور که مشاهده می کنید این تصویر، نمایش خوبی از وضعیت فروش کالا ها نشان می دهد. کالاهایی که در سمت راست و بالای تصویر قرار می گیرند در هر دو حوزه اینترنتی و غیر اینترنتی از فروش خوبی برخوردار هستند.

می توانیم از گروه کالا در Legend استفاده نماییم تا برداشت بهتری از نمودار به دست آید. با این کار هر گروه کالا با رنگ متفاوتی نمایش داده می شود.

Scatter Chart 3 - ویژوال Scatter Chart By Akvelon

همچنین می توانید از مژری مثل تعداد فروش نیز در Size استفاده نماییم. تمام آنچه گفته شد در ویژوال پیش فرض نیز وجود دارد.

اما ۲ ویژگی در این ویژوال وجود دارد که آن را متمایز می کند. اولین ویژگی این است که می توانید یک ویژگی Play Axis به ویژوال معرفی کنید. به طور مثال ما ویژگی سال را به این ویژوال معرفی نمودیم.

این ویژگی یک انیمیشن از روند فروش اینترنتی و غیر اینترنتی در سال های مختلف به ما نمایش می دهد. در این تصویر البته Category غیر فعال شده است. شما با فعال نمودن این ویژگی می توانید نام هر کالا را مشاهده نمایید.

scatter chart 16 - ویژوال Scatter Chart By Akvelon

و قابلیت بعدی انتخاب یک منطقه از نمودار است. به طور مثال در تصویر می خواهیم کالاهایی را که در هر دو بخش اینترنتی و غیر اینترنتی فروش زیادی را داشتند مشخص کنیم و میزان فروش آن ها را مشاهده کنیم.

scatter chart 7 - ویژوال Scatter Chart By Akvelon6b77990865d588b48d7f55a013cdd7ec?s=300&d=mm&r=g - ویژوال Scatter Chart By Akvelon

حسین وثوقی

دانش آموخته مهندسی صنایع و مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه تهران، علاقه مند به تحلیل و ارائه راه حل برای مسائل و بهینه سازی راه حل ها هستم ...
0 0 رای
Article Rating
عضویت
به دوستتان خبر دهید.
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
عالی میشه اگر نظر بدید.x
()
x