نگاهی سریع به Power BI Service

همانطورکه آموختیم، جریان رایج کار در Power BI، ایجاد یک گزارش در Power BI Desktop و انتشار آن به Power BI service است، سپس آن را با سارین به اشتراک می گذارید، تا آنها بتوانند آن را در مرورگر یا برروی برنامه تلفن همراه ببینند. برخی افراد با Power BI service شروع می کنند، بنابراین بیایید نگاهی سریع به این سرویس داشته باشیم و روشی آسان و محبوب برای ایجاد سریع داشیورد ها در Power BI را یاد بگیریم.

یک Content Pack مجموعه ای از تصاویر آماده شده و از پیش پیکربندی شده و گزارشات مبتنی بر منابع داده های خاص مانند Salesforce است. استفاده از یک Content Pack مانند گرم کردن یک غذا در مایکروویو (ماکروفر) یا سفارش یک فست فود است: تنها با چند کلیک، شما به سرعت مجموعه ای از داشبورد های طراحی شده را ارائه می ­نمایید، همه آنها در یک بسته کامل و آمادۀ استفاده ارائه شده اند.

بنابراین بیایید نگاهی سریع به بسته های محتوا، سرویس و نحوه کار آن داشته باشیم. جزئیات بیشتر درمورد بسته های محتوا (و خدمات) را در بخش های آینده بررسی می کنیم؛ این را بعنوان کمی از طعم و مزه تصور کنید تا اشتهای شما تحریک شود.

داشبوردهای خارج از باکس را با خدمات ابری (Cloud) ایجاد کنید. با Power BI اتصال به داده ها آسان است. از Power BI service، می توانید به آسانی دکمه Get Data در گوشه پایین سمت چپ صفحه اصلی را انتخاب کنید.

c0a3 1 - نگاهی سریع به Power BI Service

Convas (ناحیه ای در مرکز Power BI service) منابع اطلاعاتی موجود در Power BI service را به شما نشان می دهد. علاوه بر منابع اطلاعاتی رایج همچون فایل های اکسل، پایگاه داده ها، یا داده های Azure، Power BI می تواند به سرویس های نرم افزاری (که بعنوان ارائه دهندگان SaaS یا خدمات ابری نیز نامیده میشود) همچون Salesforce ، Facebook ، Google Analytics ، و مجموعه ای از سایر خدمات SaaS  براحتی متصل شود.

c0a3 2 - نگاهی سریع به Power BI Service

 

برای این خدمات نرم افزاری، Power BI service مجموعه ای از تصاویر آماده شده را فراهم می آورد که پیش از آن در داشبوردها و گزارشاتی بنام Content Packs تنظیم شده اند. Content Packs باعث پیشرفت شما می شود و در Power BI بسرعت با داده هایی که شما انتخاب می­کنید اجرا می شود. بعنوان مثال، هنگامیکه از محتوای بستۀ Salesforce استفاده می­کنید، Power BI به حساب Salesforce شما متصل می شود (هنگامیکه نام کاربری و رمز خود را ارائه می نمایید) و سپس مجموعه ای از تصاویر از پیش تعریف شده و داشبوردها را در Power BI فعال می­کند.

 

Power BI، بسته های محتوا را برای انواع خدمات ارائه می نماید. تصویر زیر اولین صفحۀ خدمات را به ترتیب حروف الفبا نشان می­دهد، که هنگام انتخاب Get از جعبه Services نمایش داده می شود (در تصویر قبلی نمایش داده شده است). همانگونه که در تصویر زیر می بینید، بسیاری از آنها را می توانید انتخاب کنید.

c0a3 3 - نگاهی سریع به Power BI Service

 

در اینجا برای اهداف خود، GitHub را انتخاب میکنیم. GitHub برای کنترل منبع آنلاین است. هنگامیکه اطلاعات و گواهینامه ها برای محتوای بسته  GitHub را وارد می­کنیم، اطلاعات ما شروع به وارد شدن (import) می کند.

4 min - نگاهی سریع به Power BI Service

هنگامیکه داده ها بارگذاری می شوند، داشبورد محتوی بسته GitHub از پیش تعریف شده، ظاهر می شود.

5 min - نگاهی سریع به Power BI Service

علاوه بر داشبورد، گزارشی که ایجاد شده بود (بعنوان بخشی از بسته محتوی GitHub) برای ایجاد داشبورد نیز موجود است، همانگونه که مجموعه داده (مجموعه اطلاعات واکشی شده از GitHub) درطول import داده ایجاد شده بود و برای ایجاد گزارش GitHub استفاده می شود.

6 min - نگاهی سریع به Power BI Service

در داشبورد، شما می توانید بر روی هریک از تصاویر کلیک کنید و بصورت خودکار به صفحه گزارشی که تصویری از آن تصویر ایجاد شده بود گرفته می شود. بنابراین هنگامیکه ۵ کاربر برتر با درخواست های بصری کلیک می­شوند، Power BI صفحات درخواستی در گزارش را باز می­کند (صفحه گزارشی که از آن تصویر ایجاد شده است).

درخواست سوالات از داده های شما

همچنین می توانید سوالاتی را از داده های خود بپرسید، و Power BI service تصاویری را براساس سوال شما در بلادرنگ ایجاد می کند. در تصویر زیر می توانید ببینید Power BI تعدادی تصویر نشان دهنده تعداد موضوعات بسته، براساس آنچه که در نوار Natural Language Query تایپ شده است، ایجاد می­کند.

7 min - نگاهی سریع به Power BI Service

هنگامیکه تصویری موردعلاقه دارید، می توانید Pin icon در سمت راست نوار Natural Language Query را انتخاب کنید تا آن تصویر را به داشبورد بچسبانید. در این مورد، این تصویر به داشبورد HitHub چسبانده شده، زیرا این داشبورد درحال حاضر انتخاب شده است.

c0a3 7 - نگاهی سریع به Power BI Service

 

بروزرسانی داده در Power BI service

همچنین می­توانید مجموعه داده را برای یک بسته محتوا یا سایر داده­هایی که در Power BI استفاده می­کنید، را تازه سازی کنید. برای تنظیم تنظیمات تازه سازی، بیضی ها (سه نقطه)، مجاور یک مجموعه داده را انتخاب کنید و یک منو ظاهر می شود.

 

c0a3 9 - نگاهی سریع به Power BI Service

گزینه Schedule Refresh از پایین آن منو را انتخاب کنید. پنجره تنظیمات بر روی بوم-convas، ظاهر می شود، به شما این امکان را می دهد که تنظیمات تازه سازی که نیازهای شما را برآورده می سازد را تنظیم نمایید.

10 min - نگاهی سریع به Power BI Service

نگاه سریع  ما به Power BI service تا این اندازه کافی است. چیزهای بیشتری وجود دارد که می توانید با service انجام دهید، که بعدا در این دوره شرح خواهیم داد. همچنین به یاد داشته باشید، انواع بسیار مختلفی از داده ها و تمام انواع بسته های محتوایی با بیشتر از هر بار انتقال در هر لحظه وجود دارد که شما می توانید به آنها متصل شوید.

c0a3 10 - نگاهی سریع به Power BI Service17a408a89ac284e4fc1eee3787fd81bb?s=300&d=mm&r=g - نگاهی سریع به Power BI Service

پوریا بغدادی

من مباحث BI را در دانشگاه تهران آموخته ام. مجری و مشاور سیستم های هوش تجاری (BI) هستم. آموزش را برای علاقه شخصی پی میگیرم.
0 0 رای
Article Rating
عضویت
به دوستتان خبر دهید.
guest
3 Comments
قدیمی ها
جدید ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
shaghayegh
shaghayegh
1 سال گذشته

سلام . ممنون از اموزش خوب تون. فقط یه مشکل تصاویر این آموزش باز نمیشه . امکان داره بررسی بفرمایید. ممنونم

3
0
عالی میشه اگر نظر بدید.x
()
x