خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server

گاهی اوقات پیش می آید که بخواهید از پایگاه داده موجود خود در SQL Server خروجی اکسل بگیرید. در این مطلب قصد داریم نحوه خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server را با هم بررسی کنیم. برای این کار در Search Box خود در Windows عبارت Export را جستجو کنید. export to excel - خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Serverاز نتایج SQL Server Import and Export را انتخاب نمایید. یک wizard مطابق تصویر پیش روی شما ظاهر می شود. گزینه next را انتخاب کنید.

export to excel 11 - خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server

در صفحه بعد از شما می خواهد Data Source خود را مشخص کنید. همان طور که مشاهده می کنید SQL Server Native Client 11.0 انتخاب شده است. همچنین پایگاه داده Northwind نیز در قسمت Database انتخاب شده است. Northwind نام پایگاه داده مورد نظر ما است.

export to excel 2 - خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server

در مرحله بعد از ما می خواهد که مقصد خود را مشخص کنیم. همان طور که مشاهده می کنید Microsoft Excel انتخاب شده است. همچنین در قسمت Destination باید مسیر فایل اکسل مد نظر خود را وارد کنیم. ما قبلا این فایل را با نام Export to Excel ایجاد کردیم. همچنین گزینه First row has column names نیز فعال است. این گزینه از نام ستون ها به عنوان سر ستون در فایل اکسل نیز استفاده می کند.

export to excel 4 - خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server

حال گزینه Copy data from one or more table or view را انتخاب می کنیم. این گزینه به ما کمک می کند تا از جداول موجود موارد مد نظر خود را انتخاب کنیم.

export to excel 5 - خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server

حال جداول مورد نظر خود را انتخاب می کنیم.

export to excel 7 - خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server

حال با تصویر روبرو مواجه می شوید. Next را انتخاب کنید.

export to excel 8 - خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server

سپس با تصویر زیر مواجه می شوید که Finish را انتخاب می کنید.

export to excel 9 - خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server

حال پنجره ای باز می شود که شما را از موفقیت یا عدم موفقیت اجرای عملیات آگاه می کند. همان طور که مشاهده می کنید عملیات با موفقیت پایان پذیرفته است.

export to excel 10 - خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server

حال به فایل اکسل مراجعه می نماییم. همان طور که مشاهده می کنید اطلاعات ۲ جدول انتخابی ما در قالب ۲ شیت ارائه شده است.export to excel 12 - خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server

حال با روش دوم خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server آشنا خواهید شد.  می توانید به جای انتخاب جداول از کوئری استفاده کنید. کافی است مراحل قبل را دنبال کرده و مطابق تصویر گزینه Write a Query را انتخاب کنید.

export to excel 13 - خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server

پنجره ای باز می شود که شما می توانید کوئری خود را بنویسید. به طور مثال می خواهید از سفارشات مربوط به مشتری به نام Alfki خروجی اکسل بگیرید.

export to excel 15 - خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server

مراحل را دنبال کنید تا با پیغام موفقیت اجرا روبرو شوید. خروجی نهایی به شکل زیر خواهد بود.

export to excel 16 - خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server

 

 6b77990865d588b48d7f55a013cdd7ec?s=300&d=mm&r=g - خروجی اکسل از پایگاه داده در SQL Server

حسین وثوقی

دانش آموخته مهندسی صنایع و مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه تهران، علاقه مند به تحلیل و ارائه راه حل برای مسائل و بهینه سازی راه حل ها هستم ...
0 0 رای
Article Rating
عضویت
به دوستتان خبر دهید.
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
عالی میشه اگر نظر بدید.x
()
x