کلاس مجازی ماکرونویسی در اکسل

معرفی دوره VBA

بعد از ۹ سال برگزاری کلاس های حضوری ماکرونویسی (VBA)، با توجه به شرایط فعلی کلاس ماکرو نویسی بصورت مجازی و آنلاین برگزار می شود. این دوره ۱۰ جلسه و مجموعاً ۱۵ ساعت می باشد.

VBA box - کلاس مجازی ماکرونویسی در اکسل

این دوره آموزشی با ۳۵ نفر شرکت کننده در حال برگزاری می باشد. برای دریافت محتوای دوره و شرکت در ادامه جلسات از لینک فوق ثبت نام کنید.

چرا این درس به درد من می خورد؟

اگر کار با اکسل بخش عمده ای از فعالیت های شغلی شما را تشکیل می دهد و نیاز به افزایش قابلیت های اکسل دارید باید حتما ماکرو نویسی را یاد بگیرید. این قابلیت علاوه بر بازکردن ذهن شما مهارت های بکارگیری اکسل را نیز به میزان قابل توجه و ملموسی در شما ارتقاء می دهد. با ماکرو نویسی مرزهای اکسل را جابجا می کنید.

ماکرو نویسی پیش نیازی دارد؟

برای ماکرو نویسی لازم نیست اکسل پیشرفته را کاملاً بلد باشید اما آشنایی با یک زبان برنامه نویسی می تواند به شما کمک کند تا در ورود به این کلاس تصمیم صحیح بگیرید. اینجا فقط برنامه نویسی می کنیم و به هیچ یک از فرمان های اکسل در محیط اصلی کاری نداریم. در مجموع کارکردن با اکسل به صورت حرفه ای می تواند به شما ایده های خوبی برای ماکرو نویسی ارائه کند.

ماکرو نویسی برای مهاجرت کاربردی دارد؟

در خارج از کشور ایران مهارت های نرم افزاری (بخصوص اگر دانش عمیق / مدرک معتبر در یک رشته خاص ندارید) کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد. موارد بسیاری گزارش شده که در آزمون های شغلی، ایرانیان به دلیل تسلط به نرم افزار های کاربردی با موفقیت روبرو شده اند. حتما می دانید که در کشور ما قانون کپی رعایت نشده و دسترسی به نرم افزار هایی مانند اکسل اکثرا بدون پرداخت هزینه واقعی آن انجام می شود لذا یادگیری نرم افزار ها راحت تر است.

ماکرونویسی برای مهارت شغلی تاثیر دارد؟

اگر رشته و شغل شما با حوزه های مالی، صنایع، بورس، حسابداری و مخابرات مرتبط است حتما حداقل با مقدمات این ابزار آشنا باشید.

با این دوره چه چیزی عاید من خواهد شد؟

توانایی نوشتن برنامه های کاربردی در اکسل، مهارت های جستجو گری و حل مسأله در اکسل با برنامه نویسی VBA از اهداف اصلی این دوره است. ضمن اینکه در کنار افزایش چنین مهارت هایی با ارائه کاربردی درس ها با ترتیب درست و ارائه تمرینات هدفمند شما را به تسلط بسیار خوبی در این حوزه می رسانیم.

vba banner 1024x1024 - کلاس مجازی ماکرونویسی در اکسل

کاربردهای ماکرو نویسی در اکسل

طراحی فرم های کاربری در اکسل (User Form)، خودکار سازی کارهای تکراری در اکسل، انجام کارهای پیچیده در اکسل، رفع محدودیت های اکسل، طراحی داشبورد در اکسل

آیا این دوره مدرک دارد؟

اگر تمرینات را در زمان های تعیین شده تحویل دهید و نمره قبولی بگیرید (حداقل ۷۰) مدرک معتبر VBA در اکسل با هزینه جداگانه برای شما صادر خواهد شد. (۳۰,۰۰۰ تومان)

مدرس دوره کیست؟

پوریا بغدادی، کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات با گرایش هوش تجاری از دانشگاه تهران است و بیش از ۹ سال درگیر یادگیری و یاددادن اکسل می باشد. ایشان در شرکت هایی نظیر دیجی کالا، ایرانسل، بانک گردشگری، بانک خاورمیانه، پگاه گیلان، سن ایچ، کناف ایران، دارو سازی دکتر عبیدی، کوبل دارو و … تدریس داشته اند. می توانید رزومه ایشان را از لینک زیر دریافت کنید.

pb min - کلاس مجازی ماکرونویسی در اکسل

ویدئوی معرفی دوره

در حال بارگذاری...

زمانبندی و سرفصل کلاس

۱۰ جلسه در مجموع به مدت ۱۵ ساعت

 در پایان هرجلسه تمریناتی ارائه میشوند که باید تا قبل از شروع جلسه بعدی آن ها را حل کنید تا هم آمادگی شما در طول دوره حفظ شود و هم با نکات و موارد واقعی روبرو شوید و سعی کنید آن ها را به خوبی پشت سر بگذارید. 

جلسه اول (سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ساعت ۱۷ الی ۱۸:۳۰) (برگزار شد.)

معرفی دوره، اهداف، قابلیت ها و کاربردهای VBA، معرفی Macro و Function و تفاوت های آن، محیط VBA Editor اکسل، پیشگیری از اشتباهات رایج در ابتدای راه، روش صحیح یادگیری و کار با ماکرو در اکسل با یک مثال کاربردی، ضبط ماکرو، امنیت ماکرو در اکسل، فرمت های قابل استفاده برای ماکرو، ارائه منابع، کتاب ها و سایت های مناسب برای یادگیری و پیش مطالعه

جلسه دوم (سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ساعت ۱۷الی ۱۸:۳۰) (برگزار شد.)

معرفی متغیرها (خلاصه و کاربردی)، انواع داده ها (خلاصه و کاربردی)، شناخت بلاک های برنامه نویسی در VBA،  متغیرهای آرایه ای، دریافت ورودی از کاربر، خواندن و نوشتن و ارتباط با سلول ها و شیت ها، قلمرو و طول عمر متغیر ها، معرفی عملگرها

جلسه سوم (سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ساعت ۱۷ الی ۱۸:۳۰) (برگزار شد.)

آشنایی با رشته ها، آشنایی با توابع، کار با اشیاء (Objects)، سلسله مراتب اشیاء، Properties اشیاء، متدهای اشیاء، شیء Application، شیء Window، ساختارهای تصمیم گیری، دستورات شرطی و منطقی، دستور IF و دستور Select Case جمع بندی سه جلسه اول

جلسه چهارم (سه شنبه ۶ خرداد ساعت ۱۷ الی ۱۸:۳۰) (برگزار شد.)

دستورات تکرار و حلقه، دستور for، دستور do Loop، دستور for each، دستورات Exit for و Exit do، اشیاء Workbook و Worksheet و Range مثال های کاربردی و تمرینات بسیار خوب برای یادگیری حلقه ها و شرط ها و ترکیب آن ها

جلسه پنجم (سه شنبه ۱۳ خرداد ساعت ۱۷ الی ۱۸:۳۰) (برگزار شد.)

حل تمرینات جلسه چهارم، ارائه مثال های کاربردی از درس های قبلی و نکات جدید برای کاملتر شدن مباحث، شناخت و بررسی رویدادها و ویژگی های شیت ها و فایل های اکسل و کاربردهای هریک، اجرای کد ها با بازشدن فایل، اجرای کدها با بازشدن شیت ها

جلسه ششم (سه شنبه ۲۰ خرداد ساعت ۱۷ الی ۱۸:۳۰) (برگزار شد.)

آشنایی با User Form ها و Form Control ها، ساخت فرم های محاوره ای برای ذخیره و بازیابی داده ها از جداول و شیت های اکسل

جلسه هفتم (سه شنبه ۲۷ خرداد ساعت ۱۷ الی ۱۸:۳۰) (کنسل شد.)

ادامه مبحث User Form ها و Form Control ها، توابع مهم Visual Basic

جلسه اضافی (رفع اشکال: شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷ الی ۱۹) (برگزار شد.)

بررسی تمرینات، پاسخ به سوالات و اشکالات احتمالی و مرور مباحث قبلی

جلسه هفتم (سه شنبه ۳ تیر ساعت ۱۷ الی ۱۸:۳۰) (برگزار شد.)

ادامه مبحث User Form ها و Form Control ها، توابع مهم Visual Basic

جلسه هشتم (سه شنبه ۱۰ تیر ساعت ۱۷ الی ۱۸:۳۰) (برگزار شد.)

مثال های کاربردی از کاربرد درس های ارائه شده (قسمت اول)

جلسه نهم (سه شنبه ۱۷ تیر ساعت ۱۷ الی ۱۸:۳۰)

مثال های کاربردی از کاربرد درس های ارائه شده (قسمت دوم)

جلسه دهم (سه شنبه ۲۴ تیر ساعت ۱۷ الی ۱۸:۳۰)

مثال های کاربردی از کاربرد درس های ارائه شده (قسمت سوم – آخر)

نحوه پشتیبانی

پشتیبانی کاربران این دوره از طریق گروه تلگرامی اکسل پیشرفته و ایمیل و شماره واتساپ مدرس انجام می شود.  امکان پاسخگویی به سوالات VBA شما بصورت تلفنی وجود ندارد. 

تصاویر دوره های حضوری

همین حالا در کلاس ماکرو نویسی VBA در اکسل مجازی-آنلاین ثبت نام کنید.

VBA box - کلاس مجازی ماکرونویسی در اکسل

0 0 رای
Article Rating
عضویت
به دوستتان خبر دهید.
guest
4 Comments
قدیمی ها
جدید ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
شاهین شهبازی
شاهین شهبازی
3 ماه و گذشته

سلام . من ثبت نام رو انجام دادم . می خواستم بدونم هماهنگی کلاس چه زمانی و چطوری انجام میشه ؟ از چه طریق باید در کلاس شرکت کرد ؟ کلاس قطعا از پس فردا شروع میشه ؟

رضا
رضا
2 ماه و گذشته

سلام,هنوز هم امکان ثبت نام هست؟

4
0
عالی میشه اگر نظر بدید.x
()
x