آموزش فرمول offset در اکسل [ویدئو]

شنیدن نام فرمول offset در اکسل ممکن است تداعی گر فرمولی خاص، سخت یا مبهم برای شما باشد. اما من تصمیم دارم حداقل مفهوم این فرمول و چرایی استفاده از آن را در این بخش با شما درمیان بگذارم. اگر اولین بار است که با این فرمول ارتباط برقرار می کنید مثال این ویدئو را چند بار مرور کنید. برای اینکار از فایل اکسل مربوطه که برای دانلود قرار داده شده استفاده کنید.

محدوده هایی با اندازه متغیر

یکی از کاربرد های فرمول offset در اکسل دسترسی به محدوده هایی با اندازه متغیر است. به عنوان مثال در تصویر زیر محدوده اعداد به دلیل اینکه هم شعبات و هم ماه ها به مرور اضافه می شوند ممکن است نیاز به تغییر سایز داشته باشد. در این حالت باید از فرمول آفست استفاده کنیم.

offset 1 1024x576 - آموزش فرمول offset در اکسل [ویدئو]

محدوده های متحرک

یکی دیگر از کاربردهای افست برای بدست آوردن محدوده هاییست که محل ثابتی ندارند. به تصویر زیر نگاه کنید. ممکن است ماه های بعدی و بعدی از راه برسند و شما نیاز دارید جمع ماه آخر را همیشه بالای جدول داشته باشید.

offset 2 1024x576 - آموزش فرمول offset در اکسل [ویدئو]

محدوده های متحرک با سایز متغیر

گاهی هم ممکن است یک محدوده هم اندازه و هم جای ثابتی نداشته باشد. به تصویر زیر نگاه کنید. هم ماه های جدید از راه می رسند و هم ممکن است شعبات کم و زیاد شوند. پس استفاده از آفست برای محاسبه جمع آخرین دوره ضروری به نظر می رسد.

offset 3 1024x576 - آموزش فرمول offset در اکسل [ویدئو]

پیشنهاد می کنم ویدئوی زیر را با دقت و حوصله زیاد ببینید. اگر لازم شد بخش پیاده سازی آفست را دو یا چند بار ببینید. فایل مورد استفاده در این فیلم هم در پایان همین مطلب برای دانلود قرارداده شده است.

در حال بارگذاری...

دانلود فایل اکسل

17a408a89ac284e4fc1eee3787fd81bb?s=300&d=mm&r=g - آموزش فرمول offset در اکسل [ویدئو]

پوریا بغدادی

من مباحث BI را در دانشگاه تهران آموخته ام. مجری و مشاور سیستم های هوش تجاری (BI) هستم. آموزش را برای علاقه شخصی پی میگیرم.
0 0 رای
Article Rating
عضویت
به دوستتان خبر دهید.
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
عالی میشه اگر نظر بدید.x
()
x