سرفصل و اطلاعات کلاس DAX و مدلسازی داده هاکلاس آموزش DAX و مدلسازی داده ها

DAX and Data Modeling
کلاس آموزش DAX و مدلسازی داده ها

عنوان دوره زمانبندی مدت ظرفیت باقیمانده شروع قطعی شهریه ثبت نام
DAX و مدلسازی داده ها
پنج شنبه ها ۱۴ الی ۱۷ ۱۸ ساعت برگزار شد. پنج شنبه ۳ بهمن ۵۰۰,۰۰۰ تومان ×
DAX و مدلسازی داده ها
پنج شنبه و جمعه ۲۳ آبان الی ۱ آذر ۱۶ ساعت برگزار شد. پنج شنبه ۲۳ آبان
ساعت ۱۴
۵۰۰,۰۰۰ تومان ×
DAX و مدلسازی داده ها
پنج شنبه ۳۰ و جمعه ۳۱ خرداد ۱۳ ساعت برگزار شد. ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۴۰۰,۰۰۰ تومان ×
DAX و مدلسازی داده ها
چهارشنبه ها – ۱۷:۳۰ الی ۲۰:۳۰
۱۵ ساعت لغو شد. ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ۵۰۰,۰۰۰ تومان ×
DAX و مدلسازی داده ها
پنج شنبه ۹ الی ۱۸
۱۲ ساعت برگزار شد. ۱۸ و ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۴۴۰,۰۰۰ تومان ×

برای دریافت اطلاعات کامل این دوره می توانید با شماره ۰۹۱۲۲۵۴۰۱۶۶ (مسئول دوره، پوریا بغدادی) تماس بگیرید.

خدمات دوره DAX

طراحان دشبُرد و کاربران نرم افزار‎های Excel, Power BI و SQL Server بطور معمول از این نرم افزارها جهت طراحی داشبوردهای مدیریتی هوشمندی کسب و کار برای سازمان خود استفاده می کنند اما واقعیت این است که عده زیادی امروزه از وجود و قدرت مدلسازی داده‎ها و فرمول های DAX کم اطلاع هستند و شاید به این فرمول‎ها صرفاً به دید ابزارهای تحلیلی نگاه می کنند حال آنکه تحلیل صحیح با مدلسازی صحیح بدست می آید و شرایط داده های ما همیشه مناسب تحلیل نیستند. بطور کلی باید پذیرفت که نه تنها قابلیت‎های آماده سازی و طراحی‎های صحیح و قابل اطمینان نیز وجود دارند بلکه متخصصان این حوزه سالهاست در حال تحقیق و تجربه در این زمینه هستند و منابع مفیدی برای حل این مشکلات ارائه کرده‎ اند. کلاس آموزش DAX و مدلسازی داده ها به مدت ۱۲ ساعت کمک می کند تا گزارشات اشتباه نسازید و به بن بست‎های طراحی داشبورد کمتر برخورد کنید. مدلسازی اصولی و حرفه را از مدرسان با تجربه عملی واقعی این حوزه که در رشته هوشمندی کسب و کار (دانشگاه تهران) تحصیل کرده و سابقه ۳ الی ۵ ساله اجرای پروژه های BI را دارند می آموزید.

معرفی DAX

DAX مخفف Data Analysis Expression، زبانی مخصوص آنالیز و ساخت گزارش های تحلیلی است. فرمول های DAX مجموعه ای از توابع، اپراتورها و محدودیت ها هستند که به منظور تحلیل مجموعه ای از داده ها به کار می روند. نتایج این فرمول ها در ساخت داشبورد و ایجاد بینش از کسب و کار بسیار مفید خواهد بود.

همان طور که می دانید با دانش ابتدایی Power BI می توانید داشبوردهای ابتدایی را ایجاد کنید اما اگر قصد حرفه ای شدن در این زمینه را دارید باید فراگیری اصول و پایه های DAX را در اولویت قرار دهید. در واقع بدون یادگیری اصولی DAX، تنها قدرت شما به عنوان توسعه دهنده داشبورد Darg & Drop است.

فرمول نویسی DAX

ممکن است در ابتدا بدون دانش DAX، بتوانید داشبوردهای ابتدایی سازمان خود را توسعه دهید، اما دیری نمی پاید که سازمان شما با نیازمندی های جدیدی روبرو خواهد شد و شما به عنوان توسعه دهنده، با دانش قبلی خود قادر به رفع نیازهای سازمان نخواهید بود. در واقع با یادگیری DAX می توانید تحلیل های پیچیده تری انجام دهید و بینش دقیق تر و مهمتری از میان داده ها استخراج کنید. یادگیری حرفه ای DAX شما را به عنوان توسعه دهنده داشبورد از دیگر افراد در این حوزه متمایز می کند.

یک نمونه فرمول نویسی DAX

DAX، زبان مشترک در ابزارهای Power BI و  SSAS Tabular و همچنین Excel Power Pivot است. در واقع DAX، قلب تپنده این ۳ ابزار است. بدون یادگیری زبان DAX، کارایی شما به عنوان کاربر این ابزارها به نصف و حتی پایین تر تقلیل می یابد.

کاربرد دوره

مدلسازی داده ها و فرمول نویسی DAX برای تمام تحلیلگران داده که با مدل های Tabular روبرو هستند و با نرم افزارهایی مانند SSAS Tabular و Power BI و Excel Power Pivot سر و کار دارند و اقدام به ساخت گزارش می کنند و تجربه کاربری و ساخت داشبود در این نرم افزارها را دارند کاربرد اساسی دارد. این دوره می تواند مناسب افرادی باشد که به تازگی وارد دنیای هوش تجاری شده اند یا افرادی که با پاور بی آی آشنایی دارند و می خواهند به طور علمی از مدل سازی در کار خود استفاده کنند.

مدرس دوره DAX

حسین وثوقی مدرس DAX

خدمات دوره

  • در کلاس به ازای هر دو نفر یک سیستم مجهز وجود دارد.
  • جزوه انحصاری کلاس و فایل های فرمول نویسی ها و داده ها در پایان کلاس ارائه می شود.
  • لیست کامل فرمول های DAX به فرمت قابل جستجو در اکسل ارائه می‎شود.
  • اسلایدهای کلاس به فرمت PDF ارائه می‎شود.
  • گواهی حضور در دوره معتبر تا ۱۰ روز پس از برگزاری ارائه می‎شود.
  • پذیرایی میان وعده انجام خواهد شد.
  • پشتیبانی دائمی اینترنتی (در گروه تلگرام) انجام می شود.

نمونه فرمول نویسی DAX

سرفصل های دوره

در این کلاس ۱۸ ساعته ۱۲۰ فرمول کاربردی و مهم DAX را به شما آموزش خواهیم داد. حالات ترکیبی این فرمول‎ها و کاربردهای اصلی آن ها ارائه خواهد شد. تمام مثال‎های کلاس آموزش DAX و مدلسازی داده‎ها واقعی بوده و حاصل تجربه انجام پروژه‎ها و اجرای دوره‎های آزاد و سازمانی متعدد می‎باشد. شما می توانید سرفصل این کارگاه را دانلود کنید:
سرفصل کامل اکسل پیشرفته

منبع آموزشی

کلاس آموزش DAX و مدلسازی داده ها دوره بر اساس تجربیات عملی مدرسان و همچنین تجربیات آقای آلبرتو فِراری مولف کتاب Analyzing Data with Power BI and Power Pivot for Excel – Business Skills تدوین شده است.

محل برگزاری دوره

آدرس: تهران، خیابان شهید مطهری، تقاطع خیابان سنایی، خیابان بیست و یکم، پلاک ۲ (آموزشگاه رایان کالج)
(برای دریافت اطلاعات می توانید با مسئول دوره، پوریا بغدادی تماس بگیرید: ۰۹۱۲۲۵۴۰۱۶۶)

تصاویر برخی از دوره‎های برگزار شده مرتبط

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نرم افزار پاور بی آی می توانید از صفحه DAX در وب سایت مایکروسافت بازدید کنید.