گروه بندی چارت ها در Power BI

گروه بندی چارت ها در Power BI ویژگی است که مدتی است به این نرم افزار اضافه شده است. شما با این روش می توانید تعدادی از چارت ها و نمودار های خود را گروه بندی کرده و با مجموعه آن ها مانند یک شی رفتار کنید. آن ها را با هم جا به جا کنید، تغییر سایز دهید و کلیه اعمال ممکن روی آن ها را با سرعت بیشتری انجام دهید.

گروه بندی چارت ها

برای گروه بندی چارت ها در Power BI یکی از آن ها را انتخاب کرده و با نگه داشتن کلید Ctrl تمامی چارت های مد نظر خود را انتخاب کنید. سپس بر روی آن ها کلیک راست کرده و گزینه Group را انتخاب کنید.

Screenshot 141 - گروه بندی چارت ها در Power BI

جا به جایی چارت ها

گروه بندی چارت ها در Power BI به شما اجازه می دهد کل این گروه را با هم جا به جا کنید، کپی کنید یا هر عمل دیگری را بر روی آن ها انجام دهید. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید به راحتی می توانید تمامی این اشیا را با هم جا به جا کنید و سرعت خود را در طراحی بالاتر ببرید.

Screenshot 15 - گروه بندی چارت ها در Power BI

تغییر سایز چارت ها

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید می توانید تمامی چارت ها را با هم تغییر سایز دهید.

Screenshot 16 - گروه بندی چارت ها در Power BI

کپی کردن چارت ها

با این روش می توانید به راحتی گروه چارت ها را انتخاب کرده، کپی نمایید و در صفحات دیگر Paste کنید.

نمایش و مخفی کردن چارت ها

شما می توانید عملیات مخفی کردن یک گروه از چارت ها را به صورت هم زمان انجام دهید. برای این منظور می توانید به تبِ View رفته و گزینه Selection Pane را تیک بزنید.

2019 11 04 3 41 4300 - گروه بندی چارت ها در Power BI

همان طور که مشاهده می کنید دو گروه در این قسمت قابل مشاهده است. با باز کردن زبانه هر گروه می توانید عملیات خاصی را برای یکی از آن ها انجام داده یا برای کلیه اشیای موجود در گروه عملیات را انجام دهید.

حال زبانه گروه ۳ را باز می کنیم. گزینه عدم نمایش برای یکی از اشیا را انتخاب می کنیم. همان طور که مشاهده می کنید شی مشخص شده در تصویر مخفی می شود.2019 11 04 3 50 15 - گروه بندی چارت ها در Power BI

همین عملیات را می توان برای یک گروه نیز انجام داد. این بار گزینه مخفی شدن را برای کلیه گروه انتخاب می کنیم. همان طور که مشاهده می کنید کلیه اشیا موجود در گروه مخفی می شوند.

2019 11 04 3 54 13 - گروه بندی چارت ها در Power BI

 

توجه کنید اگر قصد دارید اشیا را از گروه خارج کنید کافیست بر روی آن ها راست کلیک کرده و از Group، گزینه Ungroup را انتخاب کنید.

Screenshot 17 - گروه بندی چارت ها در Power BI

در این مطلب گروه بندی چارت ها در Power BI مورد بررسی قرار گرفت. این عمل را در داشبورد های خود استفاده نمایید تا سرعت شما برای طراحی بیشتر و بیشتر شود.

6b77990865d588b48d7f55a013cdd7ec?s=300&d=mm&r=g - گروه بندی چارت ها در Power BI

حسین وثوقی

دانش آموخته مهندسی صنایع و مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه تهران، علاقه مند به تحلیل و ارائه راه حل برای مسائل و بهینه سازی راه حل ها هستم ...

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
حسین وثوقیmr.mahlouji Recent comment authors
  عضویت  
جدید ها قدیمی ها بیشترین رای
به دوستتان خبر دهید.
mr.mahlouji
مهمان
mr.mahlouji

سلام
و مثل همیشه عالی