Scatter Chart Qlikview FImage - نمودار پراکندگی Scatter در کلیک ویو
کلیک ویو
پوریا بغدادی

نمودار پراکندگی Scatter در کلیک ویو

نمودار پراکندگی یا همان Scatter برای نمایش رابطه بین دو متغیر (ستون) عددی استفاده می شود. مثلا رابطه بین تعداد تماس و تعداد سفارش، رابطه بین حقوق فرد و قیمت اتومبیل شخصی وی، رابطه بین دمای هوا و تعداد سفارش بستنی و … نمودار پراکندگی جهت مشاهده جزئیات داده‌ها نیست؛ بلکه کلیتی از روابط بین داده‌ها را به نمایش می‌گذارد. به وسیله نمودار پراکندگی می توان رابطه بین دو متغیر عددی را بررسی کرد.

qlik logo 2x2 - آموزش کلیک ویو
کلیک ویو
پوریا بغدادی

آموزش کلیک ویو

کلیک ویو نرم افزار پیشروی طراحی و ساخت داشبورد است. با این نرم افزار می توانیم تمام فرآیند تولید و اتوماسیون و مدیریت داشبورد های تجاری را پیاده سازی کنیم. با وجود اینکه نرم افزار کلیک ویو تجاری است و باید

qlik logo 2x2 - افزونه نویسی در کلیک ویو
کلیک ویو
پوریا بغدادی

افزونه نویسی در کلیک ویو

امروزه کلیک ویو در ایران محبوب شده و قدرت آن در تولید داشبورد های اطلاعاتی برای سازمان کاملا پذیرفته شده است. اما نیاز به تولید افزونه های (Extension) جدید و کاربردی برای آن بیش از پیش مورد نیاز است.

qlik logo 2x2 - ابر کلمات با کلیک ویو
کلیک ویو
پوریا بغدادی

ابر کلمات با کلیک ویو

یکی از افزونه های خوبی که برای کلیک ویو طراحی شده است و کمک می کند تا داشبورد ها و گزارشات بسیار متفاوتی تولید کنیم ابزار تگ ابری یا ابرِ کلمات (Text Cloud) یا (Word Cloud) است.

qlikview FImage2 min - طراحی داشبورد با کلیک ویو
طراحی داشبورد
پوریا بغدادی

طراحی داشبورد با کلیک ویو

نیاز امروز مدیران سازمان ها و کسب و کارهای ایرانی، رصد کردن وضعیت سازمان است. این امر با کمک داشبورد های اطلاعاتی موثر و دقیق میسر می شود. البته باید قبل از طراحی داشبورد ها زیرساخت داده ای سازمان و معماری اطلاعات در آن به درستی شکل گرفته باشد. بی شک جامع ترین و منعطف ترین ابزار ترسیم داشبورد ها امروزه نرم افزار کیک ویو (QlikView) می باشد. طراحی داشبورد با کلیک ویو سازمان را به نقطه ای می رساند که بتواند وضعیت خود را مانیتور کند.