hlookup 10 - فرمول hlookup در اکسل
اکسل پیشرفته
آمنه نوروزیان

فرمول hlookup در اکسل

در این آموزش قصد داریم به بررسی فرمول HLOOKUP بپردازیم. فرمول HLOOKUP مخفف “Horizontal lookup” است و همانطور که از نامش پیداست جستجو را به صورت افقی انجام می دهد.

if های تو در تو در اکسل
اکسل پیشرفته
آمنه نوروزیان

if های تو در تو در اکسل

برای تحلیل قدرتمند داده، ممکن است نیاز باشد که شرط های چندگانه ای را به صورت همزمان مورد ارزیابی قرار دهید، به این معنی که با استفاده از آزمون های منطقی پیچیده از چندین تابع IF در یک فرمول استفاده کنید. این IFهای تو در تو اکسل امکان بررسی چندین شرط را فراهم می کند.

transpose featured - چرخاندن جداول در اکسل
اکسل پیشرفته
آمنه نوروزیان

چرخاندن جداول در اکسل

ویژگی Tranpose یا انتقال در اکسل باعث چرخلندن جداول می شود. یعنی یک یا چند سطر از سلول ها را به صورت ستون در می آورد و ستون ها را به سطر تبدیل می کند.

extract numbers text 994x400 1 - جدا کردن عدد از متن در اکسل
اکسل پیشرفته
آمنه نوروزیان

جدا کردن عدد از متن در اکسل

اگر در سلول های اکسل مقادیر عددی را به همراه متن نوشته باشید (مانند واحد پول و …) و بخواهید عدد را از متن جدا کنید چه کار می کنید؟ با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه با روش های مطمئنی اعداد موجود در یک رشته متنی را از آن استخراج کنیم.

حذف داده های تکراری در اکسل
اکسل پیشرفته
آمنه نوروزیان

حذف داده های تکراری در اکسل

مقادیر تکراری در داده ها از خوانایی و تمیزی مجموعه داده ها می کاهد و ممکن است موجب خطاهای بزرگی در تحلیل داده ها شوند. خوشبختانه روش های بسیاری در اکسل وجود دارد تا به راحتی این مقادیر تکراری حذف شوند. با ما همراه باشید تا به بررسی روش های حذف داده های تکراری بپردازیم.

relative - آدرس دهی نسبی، مطلق و ترکیبی در اکسل [ویدئو]
اکسل پیشرفته
پوریا بغدادی

آدرس دهی نسبی، مطلق و ترکیبی در اکسل [ویدئو]

از آنجایی که در اکسل همه چیز با آدرس ها گره خورده است باید آدرس دهی و انواع آن را خوب یادبگیریم. آدرس دهی مطلق، نسبی و ترکیبی انواع آدرس دهی در اکسل هستند.