سرفصل و اطلاعات کلاس اکسل پیشرفتهexcel 2013 3e7309ea2dbd8944be164009d840feae1 - کلاس اکسل پیشرفته

Advanced Excel – دوره آموزش اکسل پیشرفته
کلاس Excel پیشرفته – سرفصل و مباحث اکسل پیشرفته

 درحال حاضر دوره های حضوری برگزار نمی شود. برای اطلاع از دوره های گزینه زیر را بزنید. 

 

عنوان دورهزمانبندیساعتظرفیت باقیمانده
آغـــاز قطعیشهریهثبت نام
اکسل پیشرفته (آنلاین)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۶۲۰ ساعت
برگزار شد.۳۰ مرداد ۱۳۹۹۴۰۰,۰۰۰ تومان×
اکسل پیشرفته (آنلاین)
پنج شنبه و جمعه
۲۴ ساعت
برگزار شد.۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹۲۷۰,۰۰۰ تومان×
اکسل پیشرفته (بهمن ۹۸)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸۲۸ ساعت
برگزار شد.۳ بهمن ۱۳۹۸۴۵۰,۰۰۰ تومان×
اکسل پیشرفته (آذر ۹۸)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸۲۸ ساعتبرگزار شد.۷ آذر ۱۳۹۸۴۵۰,۰۰۰ تومان×
اکسل پیشرفته (مهر ۹۸)
جمعه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸۲۴ ساعتبرگزار شد.۱۲ مهر ۱۳۹۸۴۲۰,۰۰۰ تومان×
اکسل پیشرفته (مهر ۹۸)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸۲۴ ساعتبرگزار شد.۴ مهر ۱۳۹۸۴۰۰,۰۰۰ تومان×
اکسل پیشرفته (مرداد ۹۸)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸۲۴ ساعتبرگزار شد.۲۴ مرداد ۱۳۹۸۴۰۰,۰۰۰ تومان×
اکسل پیشرفته (تیر ۹۸)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸۲۴ ساعتبرگزار شد.۶ تیر ۱۳۹۸۴۰۰,۰۰۰ تومان×
اکسل پیشرفته (فروردین ۹۸)
جمعه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸۲۰ ساعتبرگزار شد.۲۳ فروردین ۱۳۹۸۳۵۰,۰۰۰ تومان×
اکسل پیشرفته (فروردین ۹۸)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸۲۰ ساعتبرگزار شد.۲۲ فروردین ۱۳۹۸۳۵۰,۰۰۰ تومان×
اکسل پیشرفته (بهمن ۹۷)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸۲۰ ساعتبرگزار شد.۲۵ بهمن ۱۳۹۷۳۰۰,۰۰۰ تومان×
اکسل پیشرفته (دی ۹۷)
پنج شنبه ها – ساعت ۱۴ الی ۱۸۲۰ ساعتبرگزار شد.۶ دی ۱۳۹۷۳۰۰,۰۰۰ تومان×

برای دریافت اطلاعات کامل کلاس اکسل پیشرفته می توانید با شماره ۰۹۱۲۲۵۴۰۱۶۶ (مدرس دوره، پوریا بغدادی) تماس بگیرید.

ماژول بندی مباحث کلاس اکسل پیشرفته

❶ جلسه اول (فرمول های جستجو و موقعیت یابی)❷ جلسه دوم (Pivot Table)❸ جلسه سوم (ادامه Pivot Table)❹ جلسه چهارم(محاسبات شرطی و فرمول های متنی)❺ جلسه پنجم (فرمول نویسی آرایه ای و ...)❻ جلسه ششم (ماکرو، امنیت و خطاها و ...)❼ جلسه هفتم (تکمیل فرمول ها و نکات فوق پیشرفته)♥ پشتیبانی

جلسه اول: فرمول‎های جستجوی عموی، افقی و موقعیت یابی

در این جلسه و در حقیقت در اولین درس اکسلی بعد ازا ارائه جزوه و معرفی کوتاه دوره و شرایط و قوانین کلاس، به مهمترین فرمول اکسل یعنی VLookup خواهیم پرداخت. فرمول‎های VLookup , Match , Index و مشکلات و محدودیت های این فرمول‎ها بررسی شده و رفع می شوند. همچنین تکنیک Backward Vlookup نیز آموزش داده خواهد شد.

کاربردهای ورودی آخر فرمول VLookup بررسی شده و در رفع خطاها نیز از فرمول IFError و فرمول IFNA کمک گرفته می شود. جستجوهای چند شرطی که به VLookup چند شرطی معروف هستند نیز در این جلسه مورد بررسی قرار می گیرند. در این جلسه یکی از کاربردهای مهم فرمول‎های جستجوگر یعنی حل مشکلات تقویم شمسی – جلالی بطور کامل مورد بررسی قرار می گیرند. قطعاً فرمول HLookup نیز مورد بررسی قرار می‎گیرد. مطلق و نسبی بودن آدرس ها در VLookup و Index و Match و همچنین مغایرت گیری با این فرمول‎ها نیز در قالب یک تمرین واقعی کار خواهد شد تا تسلط نسبی برای فراگیران ایجاد شود.

جلسه دوم: Pivot Table … Pivot Table … Pivot Table

۹۰% آنچه از گزارش گیری با Pivot Table در اکسل نیاز دارید در این جلسه مورد بررسی قرار خواهند گرفت. اگر کار شما گزارش گیری باشد با یادگیری این مباحث، از شنبه بعد از کلاس کارهای خود را بصورت جدی شروع کرده و ارائه دهید. هرچهار بخش Rows و Columns و Values و Filters و کاربردهای آنها، ایجاد ستون های محاسباتی در Pivot Table و همچنین محاسبه نرخ رشد و محاسبات تجمعی مقداری و درصدی و نمایش آیکن های صعودی و نزولی در این جلسه از کلاس بر روی یک مثال واقعی ارائه خواهند شد.

با کمک مرتب سازی داده‎ها در Pivot Table و استفاده از Conditional Formatting در این بخش مهارت های خود در زمینه ساخت گزارش‎های تمیز و دقیق را کاملتر می کنیم.

گاهی برای گزارش گیری بر روی داده‎ها نیاز به آماده سازی آن‎ها داریم. در این جلسه مدت‎هاست افزونه Power Query به عنوان یکی از افزونه های مهم دنیای امروز اکسل مورد استفاده قرار می گیرد تا بتوانیم جداول و شیت های متعدد را تلفیق کرده و با کمترین دردسر آماده بهره برداری کنیم.

جلسه سوم: ادامه Pivot Table

در این جلسه نکات Pivot Table را پی می گیریم. محدوده های آن را پویا می کنیم و تنظیمات بیشتری از آن را یاد میگیریم. تمرینات زیادی از ترکیب Pivot Table و فرمول هایی مانند VLookup در این جلسه ارائه خواهند شد. همچنین اشاره ای به محبوب ترین کاربرد های Data Model و Power Query خواهیم داشت.
این مباحث به تازگی به سرفصل دوره اکسل پیشرفته اضافه شده و در هیچ کلاس دیگری ارائه نشده است.

جلسه چهارم: محاسبات شرطی و فرمول های مهم متنی

فرمول هایی نظیر Sumif و Sumifs پایه بسیاری از فرمول های اکسل هستند (فرمول هایی نظیر Averageif و Avregaeifs و فرمول های خانواده Count که همگی ارائه می شوند.) و مورد بررسی کامل قرار می گیرند. اگر کتاب‎های اکسل را بخوانید ممکن است باز هم نتوانید با این فرمول ها در دنیای واقعی و با داده های سازمان خود کار کنید. ما تمام ابعاد این فرمول ها و مشکلاتی که سر راه آن ها هست را بررسی کرده و حل می کنیم. همچنین با کمک افزونه Power Query اقدام به پاکسازی داده ها، حذف Space ها و جایگزین کردن کاراکتر های صحیح زبان فارسی در داده ها می کنیم که گزارشات قابل اطمینان شوند و با افزایش داده ها نیازی به دوباره کاری نباشد.

فرمت دهی شرطی (با اینکه در درس های Pivot Table اشاره ای به آن شده است) در این جلسه بطور کامل مورد بررسی قرار می گیرند. فرمول های مهم Subtotal و Aggregate  نیز ارائه خواهند شد و کاربردهای آن ها مورد بررسی قرار می گیرند. ۱۰% باقیمانده Pivot Table نیز در این جلسه ارائه خواهد شد.

جلسه پنجم: فرمول نویسی آرایه ای

فرمول نویسی آرایه ای از ناشناخته های اکسل است که در بسیاری از موارد برای سوالات بدون پاسخ کاربران جواب دارد و حل نشده ها را حل می کند و به ما کمک می کند فرمول ها را در وضعیت جدید به اجرا در بیاوریم. شاید کتاب های معروف در این زمینه را مطالعه کنید و با سختی و پیچیدگی زیادی مواجه شوید اما ما ۵ مثال کاربردی از این مبحث را برای حل مشکلات و سوالات رایج کاربران در این سال ها در نظر گرفته ایم که کاربردی و قابل درک باشند.

نحوه کار با افزونه ها و فعال سازی و استفاده از آن ها و مزایا و معایب آن ها و همچنین راهکارهای جایگزین برای افزونه ها در جلسه چهارم بررسی می شوند. ما یک لیست ۸۶ تایی از فرمول های اکسل داریم که باید بررسی شوند، در جلسه چهارم این فرمول های یکبار مرور شده و تا حد ممکن تکمیل می شوند تا بتوانیم در جلسه آخر آن ها را بطور کامل جمع بندی کنیم.

همچنین کار با Table ها و Text-to-Column با مثال های کاربردی در این جلسه بررسی می شوند.

جلسه ششم: ماکرو، امنیت، خطاها و سایر موارد

اکسل ۱۰ خطا دارد که بطور کامل در این جلسه بررسی می شوند. همچنین مباحث مربوط به ایجاد رمز عبور و سطح دسترسی در شیت ها و فایل‎های بطور کامل تشریح خواهند شد. لیست کامل فرمول های نیز در این جلسه تکمیل شده و ۸۶ فرمول اکسلی را جمع بندی می کنیم.

اعتبار سنجی داده ها (Data Validation) که برای کنترل ورود داده هاست با هم کار می کنیم و مثال های جالب و متنوعی از این بخش مهم از اکسل خواهیم داشت. (مثلا یاد میگیریم جلوی ورود متن های غیر فارسی به اکسل را بگیریم.) در ادامه ضبط ماکرو (Record Macro) و همچنین تنظیمات امنیتی ماکروها و ویرایش و استفاده مجدد از ماکرو ها آموزش داده خواهند شد. همچنین یاد میگیریم که اختلاف تاریخ های شمسی را حساب کنیم و با آن ها بطور حرفه ای کار کنیم.

جلسه هفتم: تکمیل فرمول ها و مباحث فوق پیشرفته

حتما به دنبال VLookup ای هستید که چند خروجی داشته باشد. یا به دنبال ترکیب های پیچیده و حرفه ای از فرمول ها و یا آرایه های حرفه ای هستید. در این جلسه به جذاب ترین و حرفه ای ترین نکات اکسلی اشاره خواهد شد.

یک گروه پرسش و پاسخ تلگرامی صرفاً ویژه افرادی که در دوره های حضوری یا سازمانی شرکت می کنند تشکیل شده است که با شروع کلاس هریک از هنرجویان در آن عضو خواهند شد این گروه همیشه فعالیت می کند و موقتی نیست. همچنین می‎توانید سوالات خود را بطور مستقیم از مدرس دوره نیز در فضای مجازی و ایمیل بپرسید.

سوالات متداول

۱- آیا باید اکسل مقدماتی بلد باشم؟

خیر اما حداقل باید آمادگی ذهنی بالایی برای یادگیری داشته باشید و فرصت کافی برای تمرین کردن در خارج از کلاس داشته باشید. بطور کلی اگر کاربر اکسل باشید یا دوره اکسل مقدماتی را طی کرده باشید تاثیر به مراتب بهتری خواهد داشت.

۲- آیا در کلاس فیلم ضبط می شود؟

بله تمام جلسات فیلمبردای شده و بطور احتصاصی به هر کاربر ارائه خواهد شد و نیازی به ضبط صدا بصورت شخصی ندارید، همچنین نگرانی بابت جلساتی که ممکن است غیبت کنید ندارید.

۳- آیا در پایان دوره مدرک ارائه می شود؟

بله، برای دریافت بدون دردسر مدرک لازم است در تمام جلسات حضور داشته باشید. در غیر اینصورت یک آزمون کوچک از شما گرفته خواهد شد تا مدرکتان صادر شود.

۴- اکسل مقدماتی را چه کنیم؟

قبل از شروع دوره فیلم های ضروری اکسل مقدماتی برای شما ارسال می شود تا روی آن ها کار کنید و آماده به کلاس بیایید. همین الان بدون هزینه از فروشگاه سایت نیز می توانید این بسته را تهیه کنید. (فروشگاه)

بسیاری از شاغلین و دانشجویان از اکسل بطور مداوم استفاده می کنند، اما واقعیت این است که شاید از ۶۰% امکانات این نرم افزار نامطلع هستند. کلاس اکسل پیشرفته شما را با ناشناخته های اکسل آشنا کرده و تسلط مناسبی برای استفاده بهتر از نرم افزار اکسل در سطح پیشرفته برای شما بوجود می آورد. در نهایت با استفاده از ابزار های کاربردی و بی نظیر اکسل پیشرفته به نمودار ها، گزارشات پیچیده، فرمول نویسی حرفه ای و مدیریت و امنیت فایل های اکسل خود مسلط می شوید. برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص این دوره فایل سرفصل و اطلاعات کلاس اکسل پیشرفته را دانلود کرده و مطالعه کنید.

کاربرد دوره

کاربرد اکسل در حسابداری، کاربرد اکسل در مباحث مالی، کاربرد اکسل در کارهای فنی و مهندسی، کاربر اکسل در کارهای آماری، ماکرونویسی در اکسل، ترسیم انواع نمودار ها و گزارش گیری های پیچیده، فرمول نویسی حرفه ای و تو در تو، فرمول های سه بعدی، فرمت بندی سفارشی سلول ها.

برخی از مراکز قبلی برگزاری این دوره آموزشی

akhar min 1 - کلاس اکسل پیشرفتهمدرس دوره

pb min - کلاس اکسل پیشرفته

دانلود رزومه پوریا بغدادی: مدرس دوره اکسل پیشرفته

 

سرفصل های کلاس اکسل پیشرفته

قبل از شروع کلاس اکسل پیشرفته یک مجموعه ۲ ساعته از فیلم های اکسل مقدماتی که قبلا توسط مدرس ضبط و آماده سازی شده برای شما ارسال خواهد شد تا برای ورود به کلاس همگی یکسان باشیم و مباحث پایه ای را مرور کرده باشیم. بنابراین کلیه مفاهیم پایه و مورد نیاز اکسل از جمله سلول ها، محدوده ها، آدرس دهی و نام گذاری همچنین فرمت بندی سلول ها و اعداد و فرمت های شرطی پایه ای را قبل از دوره مرور می کنید و مسلط خواهید شد. در مباحث مقدماتی قبل از دوره یاد میگیرید که داده های خود را مرتب سازی کرده و آن ها را با فیلتر های پیشرفته آماده و منظم می کنید. بعد و در کلاس طبق ماژول بندی اکسل پیشرفته وارد فرمول نویسی شده و در کنار یادگیری ابزار قدرتمند PivotTable به سوالات بیشماری که ممکن است مدیران بر روی داده های کاری از شما بپرسند و یا خودتان نیاز به تولید این گزارشات داشته باشید به راحتی پاسخ می دهیم. شما می توانید سرفصل های کلاس اکسل پیشرفته را از طریق لینک های زیر دانلود کنید:
full dnl - کلاس اکسل پیشرفته

 

محل برگزاری کلاس

آدرس: تهران، خیابان شهید مطهری، تقاطع خیابان سنایی، خیابان بیست و یکم، پلاک ۲

(برای دریافت اطلاعات می توانید با مدرس دوره، پوریا بغدادی تماس بگیرید: ۰۹۱۲۲۵۴۰۱۶۶)

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نرم افزار اکسل می توانید از صفحه اکسل در وب سایت معتبر ویکی پدیا بازدید کنید.

در کلاس اکسل پیشرفته ۸۶ فرمول لازم برای کار در اکسل را خواهید آموخت، مسلماً تمام فرمول های اکسل را نمی توانیم در یک کلاس آموزشی با هم مرور کنیم (تعداد فرمول های اکسل تا نسخه ۲۰۱۹ برابر با ۴۷۷ فرمول است.) ولی شما تمام سرنخ های لازم برای کار با کلیه فرمول های اکسل را بصورت کاملا مفهومی و اصولی فراخواهید گرفت. اکسل پیشرفته برای هر فردی یک مزیت رقابتی در کسب فرصت های شغلی و مهارت های کامپیوتری خواهد بود.

ویدئوی معرفی دوره

 

نظرات برخی از شرکت کنندگان کلاس اکسل پیشرفته:

mr tabatabaei - کلاس اکسل پیشرفته

آقای دکتر سید محمد طباطبائی:

من از این دوره بسیار راضی بودم و دوست داشتم ای کاش می توانستم در دوره ویژوال بیسیک در اکسل نیز شرکت کنم.

mrs vasheghani - کلاس اکسل پیشرفته

سرکار خانم واشقانی:

کلاس اکسل بسیار مفید و مناسب بود و به من در مهارت یافتن در مسوولیتهایم بسیار کمک کرده و از شما بسیار سپاسگزارم.

female person - کلاس اکسل پیشرفته

سرکار خانم محرابی:

من از هر لحاظ از برگزاری این دوره آموزشی رضایت داشتم، هم از لحاظ روش تدریس و تفهیم هم از لحاظ پیوستگی وانسجام مباحث و هم از لحاظ مفید و کاربردی بودن بودن مطالب.

female person - کلاس اکسل پیشرفته

سرکار خانم باقری:

با سلام کلاستون عالی بود و من خیلی چیز ها  یاد گرفتم و در کارم استفاده کردم دوره کامل و کاربردی بود ممنون از شما.

male person - کلاس اکسل پیشرفته

آقای کیارش چرخ گرد:

بسیار کلاس خوب و کاربردی بود و آنچه اینجانب را واداشت تا از شرق تهران به کلاس شما بیایم، سبک تدریس شما، صبر و حوصله، و دلسوزی در آموزشتان بود. امیدوارم در آینده باز هم از دانش شما بتوانم استفاده نمایم.

 

0 0 رای
امتیاز کلی مطلب
guest
13 نظرات
قدیمی ها
جدید ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
میلاد باقری

ممنونم از زحمات شما که با تمام انرژی و صبر متفاوتی که در کلاس دارید به تمام سوالات جواب دادید

رعنا شاهی

سلاام استاد بغدادی دوره خیلی خوبی بود من خواستم ازتون تشکر کنم

[…] کلاس اکسل پیشرفته […]

[…] کلاس اکسل پیشرفته […]

محمد محبی

جو کلاس دوستانه و عالی سطح تدریس فوق العاده و کاربردی و شیوه تدریس خیلی خوبه، من خیلی راضی هستم

[…] کلاس اکسل پیشرفته […]

رضا صدیقی

سلام و خسته نباشید
شما برنامه نویسی ماکرو رو هم توی اکسل آموزش میدید؟؟

افروز

سلام لطفا پکیج های آموزشی برای تحلیل داده با اکسل هم بزارید. چون عده ای نمیتونن حتی کلاس های غیر حضوری هم شرکت کنن

شهرزاد

سلام خسته نباشید
کلاس اکسل پیشرفته مجدد کی برگذار میشه